
Ruimtestation ISS komende week vanaf de aarde goed te zien
HOUTEN (ANP) - Het internationale ruimtestation ISS is komende week bij helder weer meerdere keren goed zichtbaar. Het ziet er uit als een snel bewegende ster. Maar dat we het ruimtestation te zien krijgen is niet zeker, want er worden ook wolkenvelden verwacht, laat Weeronline zaterdag weten.
"ISS is alleen zichtbaar na zonsondergang wanneer het op aarde donker is en het ruimtestation zelf nog wordt beschenen door de zon. Woensdag en donderdag is de baan van het ruimtestation het meest gunstig en zou het twee keer per avond zichtbaar kunnen zijn", aldus een woordvoerder. "De eerste keer even na half acht en daarna nog een keer even na negen uur." Het ISS draait rondjes om de aarde en doet daar per ronde ongeveer anderhalf uur over.
Het gereflecteerde licht van het ISS is volgens hem niet te verwarren met dat van vallende sterren. Die bewegen veel sneller en geven soms gekleurde lichtsporen.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
12 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tientallen activisten van Extinction Rebellion voeren actie op het Media Park in Hilversum, bij een gebouw van de NOS. Ze vinden dat de berichtgeving van de omroep over klimaatzaken is gebaseerd op "misleidende frames" en stellen dat de NOS een duidelijker verband moet leggen tussen "de klimaatcrisis en extreem weer". Ook pleiten ze voor een wekelijks "klimaatjournaal waarin klimaatrechtvaardigheid centraal staat".
18 uur geleden