Ruimtecapsule voor gestrande bemanning aangekomen bij ISS
BAJKONOER (ANP/RTR) - De onbemande Russische Sojoez-capsule die drie astronauten moet ophalen van het internationale ruimtestation ISS is op zijn bestemming aangekomen. De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos meldt op Telegram dat de capsule zondagochtend om 03.58 uur Moskouse tijd is afgemeerd bij het ISS. Het ruimtevaartuig was vrijdag gelanceerd.
De Russische kosmonauten Sergej Prokopjev en Dmitri Petelin en de Amerikaanse astronaut Francisco Rubio die momenteel op het ISS verblijven, zouden in maart naar de aarde terugkeren. In december ontstond echter een lek in het Sojoez-ruimteschip waarmee ze zouden reizen, waardoor koelvloeistof wegstroomde. Waarschijnlijk is het lek veroorzaakt door een botsing met een zogeheten micrometeoroïde, een miniem stukje ruimtegruis.
Nu de nieuwe capsule is gearriveerd zal de beschadigde volgende maand onbemand terugkeren. De drie ruimtevaarders moeten nog tot september op het ISS blijven, want Roskosmos heeft hun missie verlengd. Het Sojoez-ruimtevaartuig dat zondag afmeerde bracht daarom ook 429 kilo materiaal en voorraden mee.
Meer uit Buitenland
PARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.
1 uur geledenMUSCAT (ANP) - Oman, dat bemiddelde tussen de Verenigde Staten en Iran, heeft onthutst gereageerd op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op de islamitische republiek. Minister van Buitenlandse Zaken Badr Albusaidi schreef op X dat de onderhandelingen worden ondermijnd. "Noch de belangen van de Verenigde Staten, noch de zaak van wereldwijde vrede worden hiermee goed gediend."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.
1 uur geledenMINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn 57 kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.
2 uur geleden