Ruimtecapsule voor gestrande bemanning aangekomen bij ISS
BAJKONOER (ANP/RTR) - De onbemande Russische Sojoez-capsule die drie astronauten moet ophalen van het internationale ruimtestation ISS is op zijn bestemming aangekomen. De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos meldt op Telegram dat de capsule zondagochtend om 03.58 uur Moskouse tijd is afgemeerd bij het ISS. Het ruimtevaartuig was vrijdag gelanceerd.
De Russische kosmonauten Sergej Prokopjev en Dmitri Petelin en de Amerikaanse astronaut Francisco Rubio die momenteel op het ISS verblijven, zouden in maart naar de aarde terugkeren. In december ontstond echter een lek in het Sojoez-ruimteschip waarmee ze zouden reizen, waardoor koelvloeistof wegstroomde. Waarschijnlijk is het lek veroorzaakt door een botsing met een zogeheten micrometeoroïde, een miniem stukje ruimtegruis.
Nu de nieuwe capsule is gearriveerd zal de beschadigde volgende maand onbemand terugkeren. De drie ruimtevaarders moeten nog tot september op het ISS blijven, want Roskosmos heeft hun missie verlengd. Het Sojoez-ruimtevaartuig dat zondag afmeerde bracht daarom ook 429 kilo materiaal en voorraden mee.
Meer uit Buitenland
PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
11 uur geleden