Ruimtecapsule voor gestrande bemanning aangekomen bij ISS
BAJKONOER (ANP/RTR) - De onbemande Russische Sojoez-capsule die drie astronauten moet ophalen van het internationale ruimtestation ISS is op zijn bestemming aangekomen. De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos meldt op Telegram dat de capsule zondagochtend om 03.58 uur Moskouse tijd is afgemeerd bij het ISS. Het ruimtevaartuig was vrijdag gelanceerd.
De Russische kosmonauten Sergej Prokopjev en Dmitri Petelin en de Amerikaanse astronaut Francisco Rubio die momenteel op het ISS verblijven, zouden in maart naar de aarde terugkeren. In december ontstond echter een lek in het Sojoez-ruimteschip waarmee ze zouden reizen, waardoor koelvloeistof wegstroomde. Waarschijnlijk is het lek veroorzaakt door een botsing met een zogeheten micrometeoroïde, een miniem stukje ruimtegruis.
Nu de nieuwe capsule is gearriveerd zal de beschadigde volgende maand onbemand terugkeren. De drie ruimtevaarders moeten nog tot september op het ISS blijven, want Roskosmos heeft hun missie verlengd. Het Sojoez-ruimtevaartuig dat zondag afmeerde bracht daarom ook 429 kilo materiaal en voorraden mee.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
8 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
10 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
10 uur geleden