Ruimtebedrijf SpaceX weer onder vuur, nu om seksuele intimidatie
HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Leidinggevenden van Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX hebben vrouwen gediscrimineerd en hen seksueel geïntimideerd. Personeel dat zich daartegen uitsprak, werd ontslagen. Dat beweren zeven voormalige werknemers die een klacht hebben ingediend bij de mensenrechtentoezichthouder in de staat Californië. De documenten bij de klacht zijn ingezien door persbureau Bloomberg.
Daarin beweren zij dat SpaceX zich niet houdt aan de Fair Employment and Housing Act. Dat is een Californische wet die discriminatie op basis van geslacht en vergeldingen tegen werknemers die hun bezorgdheid uiten verbiedt.
Een van de oud-medewerkers die de klacht heeft ingediend stelt dat zij op een relatief laag niveau werd ingeschaald toen zij in 2018 in dienst kwam. Toch had ze vergelijkbare ervaring als mannelijke collega's, die op een veel hoger niveau begonnen. Ook zegt zij te zijn uitgesloten van opdrachten, vergaderingen en beslissingen om haar geslacht. Nadat ze haar leidinggevende had verteld dat een mannelijke collega er met de eer van haar werk vandoor was gegaan, kreeg ze een prestatiebeoordeling waarin ze ervan werd beschuldigd "te emotioneel" te zijn.
Drugsgebruik
De zeven medewerkers werden in 2022 ontslagen nadat zij een open brief hadden gestuurd waarin ze kritiek hadden geuit op het gedrag van topman Musk.
Het is niet de eerste keer dat (voormalig) personeel van SpaceX zich uitspreekt tegen het reilen en zeilen van het bedrijf. Zo werd begin dit jaar al een klacht ingediend namens acht werknemers die onterecht ontslagen zouden zijn na kritiek. Ook hebben leidinggevenden en bestuursleden van bedrijven die Musk leidt zorgen over het drugsgebruik van de topman. Dat meldde The Wall Street Journal eerder op basis van anonieme getuigen en ingewijden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
7 uur geleden