Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruimtebedrijf SpaceX weer onder vuur, nu om seksuele intimidatie

Ruimtebedrijf SpaceX weer onder vuur, nu om seksuele intimidatie

HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Leidinggevenden van Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX hebben vrouwen gediscrimineerd en hen seksueel geïntimideerd. Personeel dat zich daartegen uitsprak, werd ontslagen. Dat beweren zeven voormalige werknemers die een klacht hebben ingediend bij de mensenrechtentoezichthouder in de staat Californië. De documenten bij de klacht zijn ingezien door persbureau Bloomberg.

Daarin beweren zij dat SpaceX zich niet houdt aan de Fair Employment and Housing Act. Dat is een Californische wet die discriminatie op basis van geslacht en vergeldingen tegen werknemers die hun bezorgdheid uiten verbiedt.

Een van de oud-medewerkers die de klacht heeft ingediend stelt dat zij op een relatief laag niveau werd ingeschaald toen zij in 2018 in dienst kwam. Toch had ze vergelijkbare ervaring als mannelijke collega's, die op een veel hoger niveau begonnen. Ook zegt zij te zijn uitgesloten van opdrachten, vergaderingen en beslissingen om haar geslacht. Nadat ze haar leidinggevende had verteld dat een mannelijke collega er met de eer van haar werk vandoor was gegaan, kreeg ze een prestatiebeoordeling waarin ze ervan werd beschuldigd "te emotioneel" te zijn.

Drugsgebruik

De zeven medewerkers werden in 2022 ontslagen nadat zij een open brief hadden gestuurd waarin ze kritiek hadden geuit op het gedrag van topman Musk.

Het is niet de eerste keer dat (voormalig) personeel van SpaceX zich uitspreekt tegen het reilen en zeilen van het bedrijf. Zo werd begin dit jaar al een klacht ingediend namens acht werknemers die onterecht ontslagen zouden zijn na kritiek. Ook hebben leidinggevenden en bestuursleden van bedrijven die Musk leidt zorgen over het drugsgebruik van de topman. Dat meldde The Wall Street Journal eerder op basis van anonieme getuigen en ingewijden.

Meer uit Financieel

Economisch adviseur Trump: renteverlaging Fed goede eerste stap

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.

20 minuten geleden
Nvidia steekt 5 miljard dollar in Intel voor samenwerking

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.

1 uur geleden
ExxonMobil schort plannen voor plasticrecycling in Rotterdam op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.

1 uur geleden
Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

2 uur geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

3 uur geleden
Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

4 uur geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

4 uur geleden