Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruimtebedrijf SpaceX weer onder vuur, nu om seksuele intimidatie

Ruimtebedrijf SpaceX weer onder vuur, nu om seksuele intimidatie

HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Leidinggevenden van Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX hebben vrouwen gediscrimineerd en hen seksueel geïntimideerd. Personeel dat zich daartegen uitsprak, werd ontslagen. Dat beweren zeven voormalige werknemers die een klacht hebben ingediend bij de mensenrechtentoezichthouder in de staat Californië. De documenten bij de klacht zijn ingezien door persbureau Bloomberg.

Daarin beweren zij dat SpaceX zich niet houdt aan de Fair Employment and Housing Act. Dat is een Californische wet die discriminatie op basis van geslacht en vergeldingen tegen werknemers die hun bezorgdheid uiten verbiedt.

Een van de oud-medewerkers die de klacht heeft ingediend stelt dat zij op een relatief laag niveau werd ingeschaald toen zij in 2018 in dienst kwam. Toch had ze vergelijkbare ervaring als mannelijke collega's, die op een veel hoger niveau begonnen. Ook zegt zij te zijn uitgesloten van opdrachten, vergaderingen en beslissingen om haar geslacht. Nadat ze haar leidinggevende had verteld dat een mannelijke collega er met de eer van haar werk vandoor was gegaan, kreeg ze een prestatiebeoordeling waarin ze ervan werd beschuldigd "te emotioneel" te zijn.

Drugsgebruik

De zeven medewerkers werden in 2022 ontslagen nadat zij een open brief hadden gestuurd waarin ze kritiek hadden geuit op het gedrag van topman Musk.

Het is niet de eerste keer dat (voormalig) personeel van SpaceX zich uitspreekt tegen het reilen en zeilen van het bedrijf. Zo werd begin dit jaar al een klacht ingediend namens acht werknemers die onterecht ontslagen zouden zijn na kritiek. Ook hebben leidinggevenden en bestuursleden van bedrijven die Musk leidt zorgen over het drugsgebruik van de topman. Dat meldde The Wall Street Journal eerder op basis van anonieme getuigen en ingewijden.

Meer uit Financieel

FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

2 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

2 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

2 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

3 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

5 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

5 uur geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

6 uur geleden