Ruimte voor verbetering in kwaliteit hypotheekadvies, stelt AFM
AMSTERDAM (ANP) - Hypotheekadviezen kunnen beter, vindt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Zo vragen hypotheekadviseurs niet altijd genoeg door naar het uitgavenpatroon van de klant, wanneer ze bepalen of de woonlasten wel verantwoord zijn.
De toezichthouder heeft de kwaliteit van het hypotheekadvies in Nederland onderzocht in een verkenning. Daarvoor werden vragen gesteld aan 36 advieskantoren. Daaruit bleek ook dat niet altijd voldoende wordt doorgevraagd bij tegenstrijdigheden in de risicobereidheid van een klant.
Uit de verkenning van de AFM bleek wel dat adviseurs over het algemeen alle verplichte elementen uitvragen bij de klant. Het gaat dan bijvoorbeeld over de financiële positie, risicobereidheid, kennis en ervaring.
De adviseur kan van veel toegevoegde waarde zijn voor een klant, stelt de AFM. Tijdens een oriëntatiegesprek kan die de huizenkoper duidelijk maken dat een passende lening niet per definitie overeenkomt met het maximale leenbedrag. En bij het geven van het advies is het belangrijk dat de adviseur "verder gaat dan alleen het vervullen van de wensen van de klant", aldus de toezichthouder.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
32 minuten geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
34 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
3 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
9 uur geleden