Ruime zege handbalsters op Roemenië in Golden League: 41-26
RANDERS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben in de oefenreeks uit de Golden League ruim gewonnen van Roemenië. De verjongde ploeg van bondscoach Henrik Signell zegevierde in het Deense Randers met 41-26 over de Oost-Europese ploeg. Bij rust leidde Oranje al met 22-14. Dione Housheer werd na afloop uitgeroepen tot beste speelster.
Bondscoach Signell gaf tegen Roemenië aanstormend talent de kans om interlandervaring op te doen. Sarah Dekker, Romee Maarschalkerweerd en Isa Ternede kregen veel speelminuten. Aanvoerster Lois Abbingh werd rust gegund. Alieke van Maurik, ook een van de nieuwkomers, viel geblesseerd uit.
Bo van Wetering speelde voor de honderdste keer in het shirt van Oranje. De linkerhoekspeelster scoorde acht keer. Cirkelspeelster Merel Freriks maakte zeven doelpunten en Zoë Sprengers zes. "We hebben vanaf het begin laten zien dat we deze wedstrijd serieus namen", aldus Signell in een persbericht van de handbalbond. "We hebben ervaren dat we goed op de aanval kunnen vertrouwen, maar ook dat we steeds sterker worden in de dekking. Voor de volgende wedstrijden gaat ook daar onze focus nog meer naartoe."
Europees kampioenschap
Het Nederlands team handbalt zaterdag tegen Noorwegen en speelt zondag tegen gastland Denemarken. Het zijn de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het Europees kampioenschap in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. Oranje treft op 29 november in Innsbruck IJsland als eerste tegenstander.
Signell heeft de selectie voor het EK al prijsgegeven. Opvallende afwezigen zijn Estavana Polman, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Nikita van der Vliet.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
13 uur geleden