Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruime zege handbalsters op Roemenië in Golden League: 41-26

Ruime zege handbalsters op Roemenië in Golden League: 41-26

RANDERS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben in de oefenreeks uit de Golden League ruim gewonnen van Roemenië. De verjongde ploeg van bondscoach Henrik Signell zegevierde in het Deense Randers met 41-26 over de Oost-Europese ploeg. Bij rust leidde Oranje al met 22-14. Dione Housheer werd na afloop uitgeroepen tot beste speelster.

Bondscoach Signell gaf tegen Roemenië aanstormend talent de kans om interlandervaring op te doen. Sarah Dekker, Romee Maarschalkerweerd en Isa Ternede kregen veel speelminuten. Aanvoerster Lois Abbingh werd rust gegund. Alieke van Maurik, ook een van de nieuwkomers, viel geblesseerd uit.

Bo van Wetering speelde voor de honderdste keer in het shirt van Oranje. De linkerhoekspeelster scoorde acht keer. Cirkelspeelster Merel Freriks maakte zeven doelpunten en Zoë Sprengers zes. "We hebben vanaf het begin laten zien dat we deze wedstrijd serieus namen", aldus Signell in een persbericht van de handbalbond. "We hebben ervaren dat we goed op de aanval kunnen vertrouwen, maar ook dat we steeds sterker worden in de dekking. Voor de volgende wedstrijden gaat ook daar onze focus nog meer naartoe."

Europees kampioenschap

Het Nederlands team handbalt zaterdag tegen Noorwegen en speelt zondag tegen gastland Denemarken. Het zijn de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het Europees kampioenschap in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. Oranje treft op 29 november in Innsbruck IJsland als eerste tegenstander.

Signell heeft de selectie voor het EK al prijsgegeven. Opvallende afwezigen zijn Estavana Polman, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Nikita van der Vliet.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

6 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

11 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

12 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

12 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

13 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

18 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden