Ruime zege handbalsters op Roemenië in Golden League: 41-26
RANDERS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben in de oefenreeks uit de Golden League ruim gewonnen van Roemenië. De verjongde ploeg van bondscoach Henrik Signell zegevierde in het Deense Randers met 41-26 over de Oost-Europese ploeg. Bij rust leidde Oranje al met 22-14. Dione Housheer werd na afloop uitgeroepen tot beste speelster.
Bondscoach Signell gaf tegen Roemenië aanstormend talent de kans om interlandervaring op te doen. Sarah Dekker, Romee Maarschalkerweerd en Isa Ternede kregen veel speelminuten. Aanvoerster Lois Abbingh werd rust gegund. Alieke van Maurik, ook een van de nieuwkomers, viel geblesseerd uit.
Bo van Wetering speelde voor de honderdste keer in het shirt van Oranje. De linkerhoekspeelster scoorde acht keer. Cirkelspeelster Merel Freriks maakte zeven doelpunten en Zoë Sprengers zes. "We hebben vanaf het begin laten zien dat we deze wedstrijd serieus namen", aldus Signell in een persbericht van de handbalbond. "We hebben ervaren dat we goed op de aanval kunnen vertrouwen, maar ook dat we steeds sterker worden in de dekking. Voor de volgende wedstrijden gaat ook daar onze focus nog meer naartoe."
Europees kampioenschap
Het Nederlands team handbalt zaterdag tegen Noorwegen en speelt zondag tegen gastland Denemarken. Het zijn de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het Europees kampioenschap in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. Oranje treft op 29 november in Innsbruck IJsland als eerste tegenstander.
Signell heeft de selectie voor het EK al prijsgegeven. Opvallende afwezigen zijn Estavana Polman, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Nikita van der Vliet.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
29 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenLIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackmannen hebben zich na twaalf jaar weer geplaatst voor de finale van de olympische aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat eindigden in de tweede halve finale in Milaan als tweede, achter Zuid-Korea.
1 uur geleden