Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruime zege handbalsters op Roemenië in Golden League: 41-26

Ruime zege handbalsters op Roemenië in Golden League: 41-26

RANDERS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben in de oefenreeks uit de Golden League ruim gewonnen van Roemenië. De verjongde ploeg van bondscoach Henrik Signell zegevierde in het Deense Randers met 41-26 over de Oost-Europese ploeg. Bij rust leidde Oranje al met 22-14. Dione Housheer werd na afloop uitgeroepen tot beste speelster.

Bondscoach Signell gaf tegen Roemenië aanstormend talent de kans om interlandervaring op te doen. Sarah Dekker, Romee Maarschalkerweerd en Isa Ternede kregen veel speelminuten. Aanvoerster Lois Abbingh werd rust gegund. Alieke van Maurik, ook een van de nieuwkomers, viel geblesseerd uit.

Bo van Wetering speelde voor de honderdste keer in het shirt van Oranje. De linkerhoekspeelster scoorde acht keer. Cirkelspeelster Merel Freriks maakte zeven doelpunten en Zoë Sprengers zes. "We hebben vanaf het begin laten zien dat we deze wedstrijd serieus namen", aldus Signell in een persbericht van de handbalbond. "We hebben ervaren dat we goed op de aanval kunnen vertrouwen, maar ook dat we steeds sterker worden in de dekking. Voor de volgende wedstrijden gaat ook daar onze focus nog meer naartoe."

Europees kampioenschap

Het Nederlands team handbalt zaterdag tegen Noorwegen en speelt zondag tegen gastland Denemarken. Het zijn de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het Europees kampioenschap in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. Oranje treft op 29 november in Innsbruck IJsland als eerste tegenstander.

Signell heeft de selectie voor het EK al prijsgegeven. Opvallende afwezigen zijn Estavana Polman, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Nikita van der Vliet.

Meer uit Sport

Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

33 minuten geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

2 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

3 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

13 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

14 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

14 uur geleden
Verstappen: op strategie gewonnen in Qatar, niet op snelheid

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.

15 uur geleden