Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruime meerderheid wil opvolger Ginsburg na verkiezingen

Ruime meerderheid wil opvolger Ginsburg na verkiezingen

WASHINGTON (ANP) - Bijna twee op de drie Amerikanen is van mening dat de benoeming van een nieuwe rechter in het Hooggerechtshof pas na de verkiezingen en door de winnaar daarvan moet worden gedaan. Dat blijkt uit een nationale opiniepeiling van Reuters/Ipsos onder duizend Amerikanen die kort na het overlijden van opperrechter Ruth Bader Ginsburg is uitgevoerd.

President Donald Trump zei dit weekend dat hij snel een kandidaat wil voordragen aan de Senaat. Dat idee wordt door slechts 23 procent van de Amerikanen gesteund. 62 procent vindt dat de voordracht pas na de verkiezingen moet worden gedaan door de winnaar van de stembusgang.

Dertig procent van de ondervraagden zegt dat de dood van Ginsburg het waarschijnlijker maakt dat ze op de Democraten gaat stemmen. Een kwart van de mensen overweegt door het overlijden van de rechter op de Republikeinen te stemmen.

Meer uit Buitenland

Israël opent grens Rafah zondag voor beperkt personenverkeer

RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.

50 minuten geleden
VN melden 170 burgerdoden bij luchtaanvallen verkiezingen Myanmar

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.

1 uur geleden
Poetin akkoord met tijdelijk staken van aanvallen op Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Erdogan bereid te werken aan de-escalatie tussen Iran en VS

ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.

3 uur geleden
Lecornu drukt weer begroting door zonder stemming in parlement

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.

3 uur geleden
Trump omschrijft doodgeschoten Alex Pretti als oproerkraaier

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Oekraïne meldt beschieting door één raket en honderd drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.

4 uur geleden