Ruime meerderheid wil opvolger Ginsburg na verkiezingen
WASHINGTON (ANP) - Bijna twee op de drie Amerikanen is van mening dat de benoeming van een nieuwe rechter in het Hooggerechtshof pas na de verkiezingen en door de winnaar daarvan moet worden gedaan. Dat blijkt uit een nationale opiniepeiling van Reuters/Ipsos onder duizend Amerikanen die kort na het overlijden van opperrechter Ruth Bader Ginsburg is uitgevoerd.
President Donald Trump zei dit weekend dat hij snel een kandidaat wil voordragen aan de Senaat. Dat idee wordt door slechts 23 procent van de Amerikanen gesteund. 62 procent vindt dat de voordracht pas na de verkiezingen moet worden gedaan door de winnaar van de stembusgang.
Dertig procent van de ondervraagden zegt dat de dood van Ginsburg het waarschijnlijker maakt dat ze op de Democraten gaat stemmen. Een kwart van de mensen overweegt door het overlijden van de rechter op de Republikeinen te stemmen.
Meer uit Buitenland
KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
1 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
3 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
4 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
12 uur geleden