
Ruime meerderheid Conservatieven met 365 zetels
LONDEN (ANP) - De Conservatieven van premier Boris Johnson hebben, nadat alle kiesdistricten klaar zijn met tellen, in totaal 365 zetels behaald in het Lagerhuis. Dat zijn er 47 meer dan in 2017. Daarmee is de Conservatieve Partij verreweg de grootste geworden en kan het alleen gaan regeren.
De grote verliezer van de verkiezingen donderdag is oppositiepartij Labour. Die haalde 203 zetels, een verlies van 59. Dat is een historisch slechte uitslag voor de partij van Jeremy Corbyn, die zijn leiderschapspost ter beschikking heeft gesteld en een periode van reflectie voor zijn partij heeft aangekondigd.
Naast de Conservatieven heeft de Schotse Nationale Partij (SNP) ook goede zaken gedaan. Die won 13 zetels en kwam uit op een totaal van 48.
Farage
De SNP pakte ook de zetel af van Jo Swinson, de leider van de Liberaal Democraten verdwijnt daardoor uit het parlement. De LibDems verloren 1 zetel en hielden er nog 11 over.
Verder verloor de voormalig coalitiepartner van de Conservatieven, de Noord-Ierse partij DUP, 2 zetels en kwam uit op 8. De Brexit-partij van Nigel Farage heeft geen enkele stoel bemachtigd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat de moord op oud-parlementsvoorzitter Andri Paroebi "helaas zorgvuldig was voorbereid". De prominente politicus (54) werd zaterdag doodgeschoten in de stad Lviv. De dader is voortvluchtig.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische aanval op de Jemenitische hoofdstad Sanaa van donderdag is de premier van de Houthi's gedood, meldt het persbureau van de rebellenbeweging. Ook een aantal ministers zouden zijn gedood bij het bombardement.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese Unie vraagt de Amerikaanse regering om haar besluit om geen visum te verstrekken aan de Palestijnse leider Mahmoud Abbas voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties te heroverwegen. Dat maakte EU-buitenlandchef Kaja Kallas zaterdag na een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Kopenhagen bekend.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft telefonisch steun betuigd aan de Palestijnse leider Mahmoud Abbas naar aanleiding van de Amerikaanse weigering hem en een Palestijnse delegatie visa te verlenen voor de komst naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in september.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense oud-parlementsvoorzitter Andri Paroebi (54) is gedood in de westelijke stad Lviv, meldt president Volodymyr Zelensky. Hij spreekt op sociale media van een "gruwelijke moord".
5 uur geledenCAIRNS (ANP/AFP) - Drie Schotse broers, Jamie, Ewan en Lachlan MacLean, zijn in Cairns in het noordoosten van Australië met hun roeiboot geland na een tocht van bijna vijf maanden over de Stille Oceaan. Ze zijn erin geslaagd een record te vestigen met de uitputtende tocht. De MacLeans roeiden bijna 14.500 kilometer en deden daar 139 dagen over. Het vorige record stond op 162 dagen roeien.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense strijdkrachten hebben naar eigen zeggen weer olieraffinaderijen in Rusland bestookt. Dat gebeurde in Krasnodar, niet ver van de Zwarte Zee, en in Sizran aan de rivier de Wolga.
7 uur geleden