Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruime halvering EU-studenten in Verenigd Koninkrijk na brexit

Ruime halvering EU-studenten in Verenigd Koninkrijk na brexit

LONDEN (ANP/DPA) - Het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie laat ook zijn sporen na op de Britse universiteiten. Voor komend studiejaar zijn 11.700 EU-studenten toegelaten, een enorme daling vergeleken met de 27.750 van vorig jaar, blijkt uit cijfers van de Universities & Colleges Admissions Service.

De coronapandemie speelt onvermijdelijk een rol, maar academici twijfelen er niet aan dat de brexit de voornaamste reden is. Die gaat namelijk gepaard met hogere collegegelden en veel meer administratieve rompslomp voor studenten die wetenschappelijke kennis willen opdoen aan de andere kant van het Kanaal. Vorig jaar was er vanwege een ingelaste overgangsperiode nog nauwelijks iets veranderd.

Sindsdien heeft het Verenigd Koninkrijk zich teruggetrokken uit het studentenuitwisselingsprogramma Erasmus. Studenten uit de EU moeten nu eerst een visum aanvragen voor een studie aan een Britse universiteit, een prijzig en tijdrovend proces. Daar komt bij dat Londen EU-studenten nu beschouwt als overzeese studenten. Voorheen hoefden zij net als Britse studenten per jaar maximaal 9250 pond (10.800 euro) collegegeld te betalen, maar dat is nu ruim twee keer en soms wel drie keer zo veel.

Meer uit Buitenland

President Iran: wij respecteren bestand als Israël dat ook doet

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft aangegeven dat zijn land het bestand met Israël zal respecteren, mits Israël dat ook doet. Hij zei dat volgens een verklaring in een telefoongesprek met de Maleisische premier Anwar Ibrahim.

41 minuten geleden
Europees Parlement wil besluit defensieleningen nietig verklaren

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement gaat het besluit van de EU-lidstaten aanvechten over de financiering van het herbewapeningsplan van de Europese Unie. Het gaat om de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie op de kapitaalmarkt gaat lenen, om die vervolgens aan lidstaten te lenen die gezamenlijk in defensie willen investeren. Het Europees Parlement is tot zijn woede bij dit besluit buitenspel gezet.

54 minuten geleden
Rutte feliciteert Trump: Europa gaat dankzij jou FORS betalen

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de Amerikaanse president Donald Trump gefeliciteerd met diens "grote succes" dat Europa "veel meer gaat betalen" voor defensie. "En dat moeten ze ook. En dat wordt jouw overwinning", staat in een appje van Rutte waarvan Trump een afbeelding op sociale media heeft geplaatst. Rutte dankt Trump ook voor de aanvallen op Iran in het appje vol complimenten en hoofdletters.

54 minuten geleden
Netanyahu: na gesprek Trump geen verdere aanvallen op Iran

JERUZALEM (ANP) - Na het gesprek tussen premier Benjamin Netanyahu en de Amerikaanse president Donald Trump heeft Israël "zich onthouden" van verdere aanvallen op Iran. Dat laat het kantoor van Netanyahu weten in een verklaring.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland gaan weer gevangenen uitwisselen

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne en Rusland gaan woensdag weer krijgsgevangenen uitruilen, zei de Oekraïense minister Roestem Oemjerov van Defensie tijdens de NAVO-top in Den Haag. De afgelopen weken hebben beide landen al honderden gevangenen, gewonden en jonge militairen uitgewisseld.

1 uur geleden
Soennitische groepering eist aanslag kerk Damascus op

DAMASCUS (ANP/AFP) - De aanslag op een kerk in de Syrische hoofdstad Damascus is opgeëist door een relatief onbekende extremistische groepering. Het gaat om het soennitische Saraya Ansar al-Sunna.

1 uur geleden
Trump: artikel 5 van de NAVO is multi-interpretabel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde bij vertrek naar de NAVO-top in Den Haag niet zeggen of hij zich zal houden aan het belangrijke artikel 5 van de alliantie. Dat bepaalt dat een aanval op een lidstaat geldt als een aanval op allen, maar volgens Trump is het artikel op verschillende manieren te interpreteren.

1 uur geleden