Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim vier jaar cel voor extreemrechtse parlementariër Slowakije

Ruim vier jaar cel voor extreemrechtse parlementariër Slowakije

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De leider van extreemrechts in Slowakije, Marian Kotleba, is veroordeeld tot vier jaar en vier maanden celstraf voor haatzaaierij rond een stunt met een nazi-thema. De parlementariër en oprichter van de extreemrechtse Volkspartij Ons Slowakije (LSNS) werd veroordeeld voor het verdelen van cheques van 1488 euro onder arme families.

Het cijfer 1488 staat symbool voor een racistische slogan van 14 woorden en de nazigroet Heil Hitler (de h is de achtste letter van het alfabet). Volgens de aanklager was het bedrag een doelbewust racistische uiting.

De rechter ging daarin mee en verklaarde Kotleba schuldig aan het steunen van een beweging tegen grondrechten en fundamentele vrijheden. Kotleba kan nog in beroep gaan en hoeft niet direct de gevangenis in. Als de straf definitief is verliest hij zijn parlementszetel.

De partij van Kotleba is zeer gekant tegen de EU en wil Slowakije terugtrekken uit de NAVO. De LSNS heeft respect betoond aan het regime van de vroegere Slowaakse leider leider Jozef Tiso, die de nazi’s hielp met het deporteren van tienduizenden joden. De partij met veertien van de 150 zetels in het parlement heeft haar toon de afgelopen jaren iets gematigd en werpt zich vooral op als verdediger van de ‘fatsoenlijke’ Slowaak tegen immigratie.

Meer uit Buitenland

Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

31 minuten geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

2 uur geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

3 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

5 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

6 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

6 uur geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

8 uur geleden