Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim vier jaar cel voor extreemrechtse parlementariër Slowakije

Ruim vier jaar cel voor extreemrechtse parlementariër Slowakije

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De leider van extreemrechts in Slowakije, Marian Kotleba, is veroordeeld tot vier jaar en vier maanden celstraf voor haatzaaierij rond een stunt met een nazi-thema. De parlementariër en oprichter van de extreemrechtse Volkspartij Ons Slowakije (LSNS) werd veroordeeld voor het verdelen van cheques van 1488 euro onder arme families.

Het cijfer 1488 staat symbool voor een racistische slogan van 14 woorden en de nazigroet Heil Hitler (de h is de achtste letter van het alfabet). Volgens de aanklager was het bedrag een doelbewust racistische uiting.

De rechter ging daarin mee en verklaarde Kotleba schuldig aan het steunen van een beweging tegen grondrechten en fundamentele vrijheden. Kotleba kan nog in beroep gaan en hoeft niet direct de gevangenis in. Als de straf definitief is verliest hij zijn parlementszetel.

De partij van Kotleba is zeer gekant tegen de EU en wil Slowakije terugtrekken uit de NAVO. De LSNS heeft respect betoond aan het regime van de vroegere Slowaakse leider leider Jozef Tiso, die de nazi’s hielp met het deporteren van tienduizenden joden. De partij met veertien van de 150 zetels in het parlement heeft haar toon de afgelopen jaren iets gematigd en werpt zich vooral op als verdediger van de ‘fatsoenlijke’ Slowaak tegen immigratie.

Meer uit Buitenland

Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

27 minuten geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

2 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

2 uur geleden
Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

3 uur geleden
Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

8 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

9 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

9 uur geleden