Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim twintig doden bij raketaanval op tankstation in Jemen

Ruim twintig doden bij raketaanval op tankstation in Jemen

MA'RIB (ANP) - Bij een raketaanval op een tankstation in Jemen zijn zeker 21 burgers om het leven gekomen. De Houthi-rebellen vuurden de ballistische raket af op de belegerde stad Ma'rib, zei informatieminister Muammar al-Arjani tegen staatsagentschap Saba. Snel daarop werden verschillende ziekenwagens op weg naar de slachtoffers, getroffen door een met springstof uitgeruste drone. Onder de slachtoffers was ook een kind. Vijf anderen raakten gewond. De aanval wordt als een oorlogsmisdaad beschouwd.

De Houthi-rebellen gaven geen verklaring. Zij voerden in 2014 een offensief in het straatarme land op het Arabische schiereiland en vechten sindsdien tegen de Jemenitische regering. Die regering wordt ondersteund door een militaire coalitie onder leiding van Saoedi-Arabië. De Houthi's krijgen steun van de Saoedische aartsvijand Iran en controleren momenteel hoofdstad Sanaa en grote gebieden in het noorden.

Het tankstation ligt in de buurt van het front in Ma'rib, een strategische belangrijke stad ten oosten van Sanaa. Van daaruit wordt een groot deel van de Jemenitische olie- en gasproductie gecontroleerd. De Houthi's proberen met een offensief sinds februari opnieuw de stad in te nemen. Een perspectief op een staakt-het-vuren in de burgeroorlog is er momenteel niet, ondanks bemiddelingspogingen van de VN, de VS, Oman en Koeweit.

De humanitaire situatie in Jemen is rampzalig. Bijna 50.000 inwoners van het land hebben zo weinig te eten dat het Wereldvoedselprogramma (WFP) al van hongersnood-achtige toestanden spreekt. Nog 5 miljoen anderen staan op de rand van hongersnood. Gemiddeld sterft in Jemen elke tien minuten onnodig een kind. De strijd om Ma'rib heeft al 25.000 personen op de vlucht gejaagd. De komende maanden kan hun aantal oplopen tot 385.000, zeggen hulporganisaties.

Meer uit Buitenland

Israël bouwt nieuwe woningen in nederzettingen op Westoever

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.

50 minuten geleden
Rechter gelast opnieuw openbaring geheime stukken in Epstein-zaak

NEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.

52 minuten geleden
Brussel wil met plan veto over Russische tegoeden omzeilen

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen voor de EU-top van volgende week een besluit nemen om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Nu moeten alle 27 lidstaten hier elke zes maanden opnieuw mee instemmen. De Europese Commissie wil daar een einde aan maken via een noodbevoegdheid, die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU.

1 uur geleden
Oekraïne gaat eerst met VS praten over wederopbouw en economie

KYIV (ANP) - Oekraïne gaat woensdag eerst met de Verenigde Staten praten over de wederopbouw en naoorlogse economische ontwikkeling van het land, voor het zijn aanpassingen aan de nieuwste Amerikaanse vredesplannen naar Washington stuurt. Ondertussen werkt de regering in Kyiv door aan die aanpassingen, zegt president Volodymyr Zelensky op X. De VS manen Kyiv om voort te maken.

2 uur geleden
WSJ: Machado reisde na vertrek uit Venezuela naar Curaçao

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado verliet haar land deze week in het geheim per boot. Ze ging vervolgens naar Curaçao, zeggen Amerikaanse functionarissen tegen de krant The Wall Street Journal. Machado verliet haar land omdat ze in Oslo de Vredesprijs kreeg toegekend, maar arriveerde uiteindelijk niet op tijd om die zelf in ontvangst te nemen.

2 uur geleden
Dochter accepteert Vredesprijs namens oppositiekopstuk Venezuela

OSLO (ANP) - De dochter van de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft namens haar moeder de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst genomen. Ana Corina Sosa Machado droeg in Oslo een speech voor die door haar moeder was voorbereid. Daarin waarschuwde ze hoe fragiel democratie kan zijn.

3 uur geleden
Von der Leyen: strijd opvoeren tegen migrantensmokkelaars

BRUSSEL (ANP) - De gezamenlijke strijd tegen smokkelaars van migranten moet worden opgevoerd, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Smokkelaars moet het werk onmogelijk worden gemaakt, waarmee de levens van duizenden mensen worden gered. Woensdag wordt in Brussel een blauwdruk bekrachtigd om smokkelaars de pas af te snijden. Belangrijk onderdeel van de aanpak is het voorkomen dat migranten veel geld moeten betalen aan smokkelaars, om vervolgens een levensgevaarlijke tocht over zee of land te maken, zei Von der Leyen.

3 uur geleden