Ruim tweehonderd klimaatactivisten aangehouden op de A12
DEN HAAG (ANP) - Bij de elfde blokkade op rij op de A12 in Den Haag zijn dinsdag ruim tweehonderd klimaatactivisten van Extinction Rebellion aangehouden. Dat meldt de politie. De actie duurde in totaal zo'n drie uur.
De betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waarop die werd afgesloten. Verkeer kon de stad wel in, maar niet uit. Rond 15.00 uur had de politie de demonstranten weggehaald. De actie duurde langer dan voorgaande dagen, toen de weg sneller weer vrij was. Langs de kant van de weg betuigden weer tientallen sympathisanten hun steun. Het waterkanon werd ook dinsdag weer ingezet.
Dat het dinsdag langer duurde om de demonstranten van de A12 te halen, komt volgens de gemeente doordat de politie het druk had bij de rijtoer van koning Willem-Alexander enkele honderden meters verderop. "De politie moest op meerdere plaatsen tegelijk zijn. Ordeverstoringen langs de rijtoer hadden prioriteit. Dat heeft tot een iets latere inzet op de A12 geleid", aldus een woordvoerder van de Haagse burgemeester Jan van Zanen.
Prinsjesdag
De actievoerders zijn net als voorgaande dagen weggebracht in bussen. Dinsdag werden ook kleinere politiebusjes ingezet om de betogers af te voeren.
In Den Haag is het dinsdag Prinsjesdag. Sommige demonstranten hadden bordjes bij zich die te maken hebben met deze derde dinsdag van september, met teksten als 'Zal de koning ons redden' en 'Miljoenennota, miljardensubsidies'. Ook droegen enkele actievoerders een kroontje of een hoedje.
Burgemeester Jan van Zanen zei vooraf dat hij zich grote zorgen maakte over de aangekondigde blokkade op de A12, omdat de actie het systeem van politie en justitie ontwricht. Sinds zaterdag 9 september voert Extinction Rebellion dagelijks actie op de A12. De actiegroep wil doorgaan tot de overheid stopt met het steunen van de fossiele industrie.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
17 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geleden