Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim tweehonderd klimaatactivisten aangehouden op de A12

Ruim tweehonderd klimaatactivisten aangehouden op de A12

DEN HAAG (ANP) - Bij de elfde blokkade op rij op de A12 in Den Haag zijn dinsdag ruim tweehonderd klimaatactivisten van Extinction Rebellion aangehouden. Dat meldt de politie. De actie duurde in totaal zo'n drie uur.

De betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waarop die werd afgesloten. Verkeer kon de stad wel in, maar niet uit. Rond 15.00 uur had de politie de demonstranten weggehaald. De actie duurde langer dan voorgaande dagen, toen de weg sneller weer vrij was. Langs de kant van de weg betuigden weer tientallen sympathisanten hun steun. Het waterkanon werd ook dinsdag weer ingezet.

Dat het dinsdag langer duurde om de demonstranten van de A12 te halen, komt volgens de gemeente doordat de politie het druk had bij de rijtoer van koning Willem-Alexander enkele honderden meters verderop. "De politie moest op meerdere plaatsen tegelijk zijn. Ordeverstoringen langs de rijtoer hadden prioriteit. Dat heeft tot een iets latere inzet op de A12 geleid", aldus een woordvoerder van de Haagse burgemeester Jan van Zanen.

Prinsjesdag

De actievoerders zijn net als voorgaande dagen weggebracht in bussen. Dinsdag werden ook kleinere politiebusjes ingezet om de betogers af te voeren.

In Den Haag is het dinsdag Prinsjesdag. Sommige demonstranten hadden bordjes bij zich die te maken hebben met deze derde dinsdag van september, met teksten als 'Zal de koning ons redden' en 'Miljoenennota, miljardensubsidies'. Ook droegen enkele actievoerders een kroontje of een hoedje.

Burgemeester Jan van Zanen zei vooraf dat hij zich grote zorgen maakte over de aangekondigde blokkade op de A12, omdat de actie het systeem van politie en justitie ontwricht. Sinds zaterdag 9 september voert Extinction Rebellion dagelijks actie op de A12. De actiegroep wil doorgaan tot de overheid stopt met het steunen van de fossiele industrie.

Meer uit Binnenland

Vakbonden: voorstellen kabinet lijken onvoldoende

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.

56 minuten geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om aanvallen op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.

1 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor strengere asielregels van EU-migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.

2 uur geleden
Weeronline: warmste 26 mei sinds begin van de metingen

HOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.

2 uur geleden
Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht: kinderporno mij toegestuurd

ROTTERDAM (ANP) - Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. (77), die verdacht wordt van het bezit van kinderporno, zegt dat iemand hem die bestanden heeft toegestuurd. De verdachte verscheen dinsdag voor het eerst op een openbare zitting in de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt ook verdacht van ontucht, iets wat hij ontkent.

3 uur geleden
Rode Kruis zet extra tenten neer in Ter Apel voor schaduw

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat extra tenten neerzetten op het grasveld voor het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel om extra schaduwplekken te creëren. De afgelopen dagen zette de hulporganisatie al vier open tenten op. Deze zijn niet bedoeld om in te slapen.

3 uur geleden
Staat: plaatsing Corné H. in tbs-kliniek hangt af van zaak Vught

DEN HAAG (ANP) - Corné H. staat bovenaan de wachtlijst voor plaatsing in de Van Mesdagkliniek, toch lijkt een snelle plaatsing uiterst onzeker. De 30-jarige gedetineerde, die werd veroordeeld voor een urenlange gijzeling in Ede in 2024, wacht al bijna 1,5 jaar op een plek in een tbs-kliniek.

3 uur geleden