Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim tweehonderd klimaatactivisten aangehouden op de A12

Ruim tweehonderd klimaatactivisten aangehouden op de A12

DEN HAAG (ANP) - Bij de elfde blokkade op rij op de A12 in Den Haag zijn dinsdag ruim tweehonderd klimaatactivisten van Extinction Rebellion aangehouden. Dat meldt de politie. De actie duurde in totaal zo'n drie uur.

De betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waarop die werd afgesloten. Verkeer kon de stad wel in, maar niet uit. Rond 15.00 uur had de politie de demonstranten weggehaald. De actie duurde langer dan voorgaande dagen, toen de weg sneller weer vrij was. Langs de kant van de weg betuigden weer tientallen sympathisanten hun steun. Het waterkanon werd ook dinsdag weer ingezet.

Dat het dinsdag langer duurde om de demonstranten van de A12 te halen, komt volgens de gemeente doordat de politie het druk had bij de rijtoer van koning Willem-Alexander enkele honderden meters verderop. "De politie moest op meerdere plaatsen tegelijk zijn. Ordeverstoringen langs de rijtoer hadden prioriteit. Dat heeft tot een iets latere inzet op de A12 geleid", aldus een woordvoerder van de Haagse burgemeester Jan van Zanen.

Prinsjesdag

De actievoerders zijn net als voorgaande dagen weggebracht in bussen. Dinsdag werden ook kleinere politiebusjes ingezet om de betogers af te voeren.

In Den Haag is het dinsdag Prinsjesdag. Sommige demonstranten hadden bordjes bij zich die te maken hebben met deze derde dinsdag van september, met teksten als 'Zal de koning ons redden' en 'Miljoenennota, miljardensubsidies'. Ook droegen enkele actievoerders een kroontje of een hoedje.

Burgemeester Jan van Zanen zei vooraf dat hij zich grote zorgen maakte over de aangekondigde blokkade op de A12, omdat de actie het systeem van politie en justitie ontwricht. Sinds zaterdag 9 september voert Extinction Rebellion dagelijks actie op de A12. De actiegroep wil doorgaan tot de overheid stopt met het steunen van de fossiele industrie.

Meer uit Binnenland

Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

1 uur geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

1 uur geleden
Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

3 uur geleden
Twee tieners in Tilburg zwaargewond door auto die door rood reed

TILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.

4 uur geleden
Omgekomen voetganger op A50 is 18-jarige man uit Nistelrode

UDEN (ANP) - De voetganger die in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven is gekomen bij een ongeval op de A50 bij Uden is een 18-jarige man uit Nistelrode. Dat meldt de politie op X.

5 uur geleden
Scenarist Gerard Soeteman (88) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Scenarioschrijver Gerard Soeteman is vrijdag op 88-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld.

14 uur geleden
Claude zingt C'est La Vie voor de vakjury

BASEL (ANP) - Claude heeft vrijdag de basis voor zijn finaleoptreden op het Eurovisie Songfestival gelegd. De zanger zette een haast foutloze 'generale' neer tijdens de juryshow in de St. Jakobshalle in Basel.

16 uur geleden