Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim twee weken na zware crash loopt wielrenner Bernal weer

Ruim twee weken na zware crash loopt wielrenner Bernal weer

BOGOTA (ANP) - Ruim twee weken na zijn zware crash loopt wielrenner Egan Bernal weer. De 25-jarige Colombiaan plaatste op Instagram een filmpje waarin te zien is hoe hij behoedzaam en nog enigszins wankel vanuit een huis de straat op loopt. De klimmer van Team Ineos draagt een soort korset en nekbrace, om zijn bovenlichaam stabiel te houden. "Verrassing! Mijn eerste stapjes", schreef Bernal bij de video.

De winnaar van de Tour de France van 2019 reed op 24 januari bij een training in eigen land op hoge snelheid tegen een stilstaande bus op. Bernal liep tal van verwondingen op, zoals een gebroken ruggenwervel, een gebroken dijbeen, een gebroken knieschijf, borstletsel, een geperforeerde long en meerdere gebroken ribben. De wielrenner, die vorig jaar de Giro won, moest in het ziekenhuis diverse operaties ondergaan en lag een paar dagen op de intensive care.

"Ik was bijna dood, maar ik ben God dankbaar dat Hij me dit heeft laten doorstaan. Dit was de zwaarste wedstrijd, maar ik had een geweldige groep mensen om me heen", zei Bernal, die afgelopen weekeinde het ziekenhuis mocht verlaten. Hij werkt nu in een revalidatiecentrum aan zijn herstel. Vorige maand verlengde Bernal zijn contract bij Ineos Grenadiers tot eind 2026.

Meer uit Sport

Steels noemt opgave van zijn kopman Evenepoel verstandige keuze

LUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/BELGA) - De Belg Remco Evenepoel verliet zaterdag de Tour de France. De nummer 3 van het klassement stapte al vroeg in de derde Pyreneeënrit in tranen af nadat hij het tempo van zijn concurrenten niet had kunnen volgen. "Hij was heel ontgoocheld dat hij de Tour moest verlaten, maar het ging niet", zei Tom Steels, ploegleider van Soudal Quick-Step bij TNT. "Het was de derde dag op rij dat hij zich niet fantastisch voelde. Je hoopt er het beste van en dat het tij keert, maar dat gebeurde niet."

19 minuten geleden
Ploegleider Ineos was al voor zijn Tourzege trots op Arensman

LUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Ploegleider Zak Dempster was onder de indruk van de etappezege van Thymen Arensman in de Tour de France. De Nederlander van Ineos Grenadiers had de afgelopen jaren soms problemen met de druk die de status van kopman hem bezorgde. "Het zijn in feite nog 'kids', die gewoon hun best doen", vertelde Dempster, die even moest slikken toen hij het over Arensman had, bij Eurosport.

38 minuten geleden
Vingegaard viel aan omdat Pogacar dat niet deed

LUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Jonas Vingegaard keek tevreden terug op de veertiende etappe van de Tour de France waarin hij in het spoor van zijn rivaal Tadej Pogacar als derde eindigde achter Thymen Arensman. "Net als gisteren in de tijdrit kan ik blij zijn met hoe de benen voelden", vertelde de Deen van Visma - Lease a Bike bij Eurosport.

1 uur geleden
Ritzege in Tour verbaast Arensman, manier waarop voelt als droom

LUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman zakte zaterdag in Luchon-Superbagnères door zijn benen nadat hij de veertiende etappe van de Tour de France had gewonnen. "Dit voelt als een droom", vertelde hij eenmaal op adem bij de NOS. "Een etappe in de Tour maakt je carrière misschien, maar vooral de manier waarop ik het deed, daar moet ik nog een nachtje over slapen."

1 uur geleden
Arensman soleert naar zege in zware bergrit Tour de France

LUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn belangrijkste overwinning tot nu toe geboekt. De Nederlandse renner van Ineos Grenadiers won de veertiende etappe van de Tour de France, een zware bergrit naar skioord Luchon-Superbagnères. Arensman reed meer dan 30 kilometer alleen voorop.

2 uur geleden
Ploegwagen Ineos botst op toeschouwer in Tour

LUCHON-BAGNÈRES (ANP/RTR) - Een auto van de wielerploeg Ineos Grenadiers is in de veertiende etappe in aanraking gekomen met een toeschouwer. Dat gebeurde 200 meter voor de top van de Col de Peyresourde, waar Ineos-renner Thymen Arensman als eerste passeerde.

2 uur geleden
Waterpolosters verliezen in kwartfinale van Spanje op WK

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben net niet kunnen stunten tegen Spanje op het WK in Singapore. Oranje knokte zich terug van een achterstand van 7-3 in de kwartfinale: 11-11 (1-3 2-4 5-3 3-1). Maar de olympisch kampioen nam de strafworpen beter: 2-4.

3 uur geleden