Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim twee keer zoveel file als normaal door 'sintspits'

Ruim twee keer zoveel file als normaal door 'sintspits'

DEN HAAG (ANP) - De avondspits is dinsdag al vroeg begonnen. De ANWB meldt rond 16.20 uur ruim 660 kilometer file, "ruim twee keer zoveel als normaal op dit tijdstip", aldus een woordvoerder van de ANWB.

ANWB en Rijkswaterstaat waarschuwden eerder al voor een vroege avondspits vanwege pakjesavond. "Je ziet echt duidelijk dat mensen eerder dan normaal zijn vertrokken", aldus de woordvoerder van de ANWB. "Waar er problemen op de weg zijn, loopt de vertraging flink op. Dat betekent dat veel mensen al in de auto zitten."

De verkeersdienst ziet vooral veel vertraging op de A27 bij Gorinchem, om gaten in het wegdek. Ook is het verkeer rondom Eindhoven helemaal vastgelopen door een ongeluk op de A67 bij Eersel. Daardoor zijn er ook lange files op de A2 en A58.

300 kilometer

Ook Rijkswaterstaat ziet dat het druk is. Rijkswaterstaat telt de files op de N-wegen niet mee, maar noteerde rond 16.00 uur al 300 kilometer file. "Normaal staat er rond dit tijdstip zo'n 145 kilometer file."

Ook na de zogeheten sintspits verwachten de verkeersdiensten nog extra vertraging op de wegen door het weer. In het noorden en noordoosten van het land kan het gaan sneeuwen. Het KNMI heeft daarom code geel afgekondigd voor de Waddeneilanden, Friesland, Groningen en Drenthe. Daar kan het tot woensdagochtend plaatselijk glad zijn.

Meer uit Binnenland

Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

1 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

5 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

5 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

7 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

8 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

8 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag vast voor verkopen politie-informatie

DEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.

8 uur geleden