Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim miljard verlies BioNTech door ingestorte vraag coronaprikken

Ruim miljard verlies BioNTech door ingestorte vraag coronaprikken

MAINZ (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse biotechnologieconcern BioNTech is in de eerste helft van dit jaar diep in de rode cijfers beland door een ingestorte vraag naar coronaboosters, zijn belangrijkste inkomstenbron. Het nettoverlies kwam uit op 1,1 miljard euro, vergeleken met een winst van 312 miljoen euro in dezelfde periode een jaar eerder, maakte het concern bekend.

De omzet daalde van 1,4 miljard euro vorig jaar naar 316 miljoen euro. BioNTech ontwikkelde het coronavaccin in samenwerking met het Amerikaanse farmacieconcern Pfizer. In de coronajaren verdienden de bedrijven vele miljarden met de verkoop van hun middelen.

Het Duitse bedrijf probeert nu nieuwe middelen tegen kanker te ontwikkelen om de ingezakte vraag naar coronavaccins te compenseren. Ook werkt het biotechbedrijf samen met Pfizer aan de ontwikkeling van een combinatievaccin tegen corona en griep.

Moderna

Aartsrivaal Moderna waarschuwde vorige week voor een lagere omzet door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa. Het nettoverlies in de eerste jaarhelft verdubbelde bijna tot 2,5 miljard dollar. De omzet verschrompelde tot 351 miljoen dollar.

Het Amerikaanse concern sprak van een "zeer concurrerende" markt voor coronavaccins. "Moderna is klaar voor het komende vaccinatieseizoen met voldoende en tijdige voorraden", meldde het concern vorige week donderdag. De Amerikaanse farmaceut ontving vorige maand bijna 200 miljoen dollar van de overheid in de Verenigde Staten om de ontwikkeling van een nieuw mRNA-griepvaccin te versnellen.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

2 dagen geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

3 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden