Ruim kwart meer reizigers vertrekt deze zomer vanaf Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Tijdens de komende zomervakantie vertrekken vanaf Schiphol 26 procent meer reizigers dan in dezelfde periode vorig jaar. De luchthaven verwacht vanaf vrijdag tot en met 3 september gemiddeld 68.000 vertrekkende passagiers per dag, met op piekdagen uitschieters tot ruim boven de 77.000.
In 2022 lag het gemiddelde aantal reizigers dat vanaf Schiphol vertrok op 54.000. De cijfers van dit jaar liggen nog wel onder die van 2019, het jaar voordat de coronacrisis uitbrak. Toen vlogen dagelijks gemiddeld 73.000 passagiers vanaf de luchthaven.
De eerste regio - midden - krijgt vanaf vrijdag vakantie. Een week later volgt zuid en vanaf 22 juli zijn ook de scholen dicht in de regio noord. De luchthaven verwacht de drukste dagen aan het begin van de vakantie.
Verwachte druktepunten
Reizigers moeten volgens Schiphol rekening houden met drukte bij de check-in, beveiliging en paspoortcontrole. De luchthaven vraagt reizigers dan ook zich dit keer wederom goed voor te bereiden op hun vlucht en zich vooraf goed te informeren over hoe laat ze kunnen inchecken en wat de verwachte drukte is bij de securitycontrole. Het advies luidt op tijd, maar niet te vroeg naar de luchthaven te komen en de richtlijn hiervoor aan te houden van de luchtvaartmaatschappij. Ook wordt mensen gevraagd vooraf online in te checken. Passagiers kunnen een gratis tijdslot reserveren voor de securitycontrole.
Londen, Istanbul en Barcelona zijn volgens Schiphol deze zomer de populairste bestemmingen.
Problemen vorig jaar
Vorig jaar ontstonden in de meivakantie grote problemen op Schiphol, onder meer door een tekort aan beveiligers. Dat leidde ertoe dat de luchthaven vorige zomer het aantal vertrekkende reizigers inperkte. Schiphol heeft inmiddels onder meer zo'n duizend nieuwe beveiligers aangetrokken, wat er mede toe heeft geleid dat 90 procent van de reizigers in de meivakantie binnen vijf tot tien minuten door de securitycontrole was.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
18 uur geleden