
Ruim kwart meer reizigers vertrekt deze zomer vanaf Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Tijdens de komende zomervakantie vertrekken vanaf Schiphol 26 procent meer reizigers dan in dezelfde periode vorig jaar. De luchthaven verwacht vanaf vrijdag tot en met 3 september gemiddeld 68.000 vertrekkende passagiers per dag, met op piekdagen uitschieters tot ruim boven de 77.000.
In 2022 lag het gemiddelde aantal reizigers dat vanaf Schiphol vertrok op 54.000. De cijfers van dit jaar liggen nog wel onder die van 2019, het jaar voordat de coronacrisis uitbrak. Toen vlogen dagelijks gemiddeld 73.000 passagiers vanaf de luchthaven.
De eerste regio - midden - krijgt vanaf vrijdag vakantie. Een week later volgt zuid en vanaf 22 juli zijn ook de scholen dicht in de regio noord. De luchthaven verwacht de drukste dagen aan het begin van de vakantie.
Verwachte druktepunten
Reizigers moeten volgens Schiphol rekening houden met drukte bij de check-in, beveiliging en paspoortcontrole. De luchthaven vraagt reizigers dan ook zich dit keer wederom goed voor te bereiden op hun vlucht en zich vooraf goed te informeren over hoe laat ze kunnen inchecken en wat de verwachte drukte is bij de securitycontrole. Het advies luidt op tijd, maar niet te vroeg naar de luchthaven te komen en de richtlijn hiervoor aan te houden van de luchtvaartmaatschappij. Ook wordt mensen gevraagd vooraf online in te checken. Passagiers kunnen een gratis tijdslot reserveren voor de securitycontrole.
Londen, Istanbul en Barcelona zijn volgens Schiphol deze zomer de populairste bestemmingen.
Problemen vorig jaar
Vorig jaar ontstonden in de meivakantie grote problemen op Schiphol, onder meer door een tekort aan beveiligers. Dat leidde ertoe dat de luchthaven vorige zomer het aantal vertrekkende reizigers inperkte. Schiphol heeft inmiddels onder meer zo'n duizend nieuwe beveiligers aangetrokken, wat er mede toe heeft geleid dat 90 procent van de reizigers in de meivakantie binnen vijf tot tien minuten door de securitycontrole was.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Sinds de persconferentie van de Amsterdamse driehoek van vrijdagavond, kan de politie nog geen update geven over ontwikkelingen in de zaak-Lisa. Dat komt vooral doordat de verdachte, een 22-jarige asielzoeker, in volledige beperkingen zit, legt een woordvoerster uit. Dat houdt in dat de man alleen contact mag hebben met zijn advocaat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de kades in Amsterdam komt de stroom bezoekers op gang voor de vierde dag van SAIL. Bij sommige schepen staat alweer een flinke rij. De organisatie houdt er rekening mee dat zaterdag de drukste dag wordt. "Een echte familiedag", zegt de woordvoerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen 19 uur is er 20.000 euro ingezameld om langs Nederlandse snelwegen de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' te tonen. Initiatiefneemster Danique de Jong wil die tekst "zo snel mogelijk overal in Nederland" op snelwegmasten zien.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de Turkse stad Istanbul zijn twee Nederlandse broers van 15 en 17 jaar overleden in hun hotel. Dat bevestigt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na berichtgeving in het AD en Turkse media. De vader van de jongens ligt in het ziekenhuis.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Zandvoort rekent komende week op duizenden extra bezoekers vergeleken met eerdere edities van het Formule 1-weekend. Met een uitgebreider programma wil de stichting Zandvoort Beyond ervoor zorgen dat rond de raceactiviteiten op het circuit meer mensen in het centrum van de Noord-Hollandse kustplaats zullen zijn. "Overdag liep er andere jaren alleen een verdwaalde toerist in het dorp, ik ben ervan overtuigd dat het nu veel drukker wordt", zegt directeur Rob Langenberg van Zandvoort Beyond.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier mensen uit een woning gered die vol was komen te staan met rook door een brand. De brand brak vrijdagavond laat uit op de eerste etage van een gebouw aan de J.J. Viottastraat in het Museumkwartier. De oorzaak van de brand is niet bekend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een nationaal verbod op import uit illegale Israëlische nederzettingen nu niet zitten. Ruben Brekelmans (VVD), waarnemend minister van Buitenlandse Zaken, wil eerst op Europees niveau kijken of overeenstemming over een boycot mogelijk is. Als dat niet het geval is, wil hij "overwegen om met een groep gelijkgezinde landen op nationaal niveau die maatregelen te nemen".
14 uur geleden