Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim kwart meer asielaanvragen in EU in eerste helft 2023

Ruim kwart meer asielaanvragen in EU in eerste helft 2023

BRUSSEL (ANP/AFP) - In de eerste helft van 2023 zijn er bij Europese landen 519.000 asielaanvragen binnengekomen. Dat is 28 procent meer dan in de eerste zes maanden van 2022, meldt het Asielagentschap van de Europese Unie (EUAA).

Als het aantal asielaanvragen bij de 27 EU-lidstaten en landen als Zwitserland en Noorwegen zoals verwacht in hetzelfde tempo doorgaat, krijgt Europa in 2023 er meer dan 1 miljoen te verwerken. Dat zou het grootste aantal sinds de 'migratiecrisis' van 2015 en 2016 zijn. In dat laatste jaar kwamen bijna 1,25 miljoen asielaanvragen binnen.

Het EUAA bespeurt een duidelijke, gestage toename sinds de lockdowns van de coronacrisis. Veel EU-landen hebben moeite om die groei op te vangen. Het aantal asielzoekers dat nog niet weet of ze mogen blijven is met 34 procent gestegen naar 682.000. Met de mensen die nog beroep afwachten erbij is dat zelfs 920.000. Het EUAA is inmiddels door dertien lidstaten om assistentie gevraagd.

Syrië

Nederland krijgt juist minder asielaanvragen dan vorig jaar, zo bleek maandag nog uit cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Tot dusver kwamen in 2023 bijna 30.000 asielaanvragen binnen, vorig jaar stond de teller begin september op ruim 31.000.

Nederland ontvangt relatief veel Eritrese, Somalische en Iraakse asielzoekers. De grootste groep mensen die in Europa asiel aanvraagt komt nog altijd uit Syrië. Zij mogen bijna altijd ook blijven. Dat geldt steeds minder vaak voor Turken. Russen en Iraniërs krijgen juist wel vaker asiel.

Meer uit Buitenland

Franse oud-premier Lionel Jospin overleden

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.

26 minuten geleden
Iran dreigt met mijnen in Perzische Golf bij aanval op kustgebied

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.

27 minuten geleden
Piloten overleden na botsing op LaGuardia-luchthaven New York

NEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.

1 uur geleden
Gewonden bij botsing op Amerikaanse luchthaven LaGuardia

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.

2 uur geleden
Ambulances van Joodse organisatie in Londen in brand gestoken

LONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".

3 uur geleden
VN: aarde hield recordhoeveelheid warmte vast in 2025

GENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.

4 uur geleden
Israëlisch leger: grootschalige aanvallen op Teheran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.

6 uur geleden