
Ruim honderd Italiaanse supporters aangehouden in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft aan het einde van dinsdagmiddag in het Centraal Station van Amsterdam 103 Italiaanse supporters aangehouden. Ze waren in het bezit van gezichtsbedekkende kleding, stokken, een mes en een ruitentikker. Nog eens twee verdachten zijn gearresteerd vanwege belediging en vuurwerk. Er zit volgens de politie niemand meer vast.
Ondanks de ruim honderd aanhoudingen is Ajax-Napoli "relatief rustig verlopen", aldus de politie. "Voor, tijdens en na de wedstrijd hebben zich geen ongeregeldheden voorgedaan", meldt een politiewoordvoerder.
Wel ontstond een dreigende situatie toen voorafgaand aan de wedstrijd ineens meer dan honderd Italiaanse supporters bij het station Bijlmer-Arena opdoken. Ze stapten uit een trein en kwamen midden tussen de Ajax-supporters terecht. "We hebben beide supportersgroepen goed gescheiden kunnen houden. Onder begeleiding zijn deze Italianen met een metrostel overgebracht naar station Strandvliet om via de juiste zijde de Johan Cruijff ArenA te kunnen betreden", zegt de politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil met de Tweede Kamer in overleg om te onderzoeken of het zin heeft een "aanjager" aan te stellen die de invoering van beleid tegen femicide kan versnellen. Volgens verantwoordelijk staatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (Volksgezondheid, BBB) kan het gaan om een nationaal coördinator, een regeringscommissaris of een speciaal gezant.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maandagavond is een inzamelingsactie begonnen om 'het Nationale Vuurwerk' dit jaar door te laten gaan. Elk jaar luidt Rotterdam op de Erasmusbrug het nieuwe jaar in met een vuurwerkshow onder die naam. "Dit jaar dreigt die traditie te verdwijnen", aldus de gelijknamige stichting achter de vuurwerkshow. "Door gemeentelijke bezuinigingen is er geen bijdrage meer voor het Nationale Vuurwerk."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media (CvdM) heeft omroep Ongehoord Nederland (ON!) een bestuurlijke boete opgelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van het CvdM nadat de omroep maandag video's hierover had geplaatst op X.
1 uur geledenCULEMBORG (ANP) - Supermarktketen ALDI roept een verpakking met kaiserbroodjes terug omdat er mogelijk een bacterie in voorkomt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft ingegrepen bij de blokkade van het Neptunus Familiestadion door een groep pro-Palestijnse betogers. Door de demonstratie moesten ongeveer tweehonderd mensen wachten om naar binnen te gaan.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam blokkeert een groep pro-Palestijnse betogers de ingang van het Neptunus Familiestadion, waar het EK honkbal wordt gespeeld. Enkele tientallen demonstranten zijn tegen de komst van het nationale honkbalteam van Israël dat deelneemt aan het EK.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veertien verdachten van de rellen in Den Haag zaterdag moeten dinsdag voor de politierechter verschijnen. Onder hen zijn drie minderjarigen, meldt het Openbaar Ministerie. Hun zaak is besloten, die van de rest is openbaar.
4 uur geleden