Ruim honderd doden bij religieuze bijeenkomst in India
HATHRAS (ANP/AFP/RTR) - Het dodental bij een religieuze bijeenkomst in de noordelijke Indiase stad Hathras is opgelopen tot 116. Een grote groep mensen was op een populaire priester afgekomen. Toen de bezoekers vertrokken stak een stofstorm op, waardoor paniek ontstond. De slachtoffers werden vertrapt of raakten in de verdrukking.
Een bestuurder zegt tegen persbureau AFP dat de stofstorm mensen het zicht ontnam. Mensen begonnen te dringen, belandden in een greppel en raakten in de verdrukking. Volgens een medewerker van de gezondheidsdiensten waren de meeste slachtoffers vrouwen.
De Indiase premier Narendra Modi betuigde op X zijn medeleven met de slachtoffers. Hij heeft ook financiële compensatie toegezegd. Nabestaanden van de doden krijgen omgerekend ruim 2000 euro, de gewonden zo'n 560 euro.
Meer uit Buitenland
VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verhoogt het dreigingsniveau van 'substantieel' naar 'ernstig', het op één na hoogste niveau. Dit gebeurt naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green op woensdag. Daarbij werden twee Joodse mannen neergestoken. Donderdag bleek dat de verdachte, die na interventie van een Joodse burgerwacht en de Britse politie kon worden ingerekend, eerder bekend was bij een terrorismepreventieprogramma.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla hebben op de laatste dag van hun staatsbezoek aan de VS afscheid genomen van president Donald Trump en first lady Melania Trump. Bij het vertrek prees Trump de Britse vorst nogmaals. "Wat mij betreft is hij de beste koning die er is", aldus de president, terwijl de echtparen poseerden voor foto's voordat ze het Witte Huis binnengingen.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - Het gevangenschap van de afgezette leider van Myanmar Aung San Suu Kyi (80) wordt versoepeld. De nieuwe president Min Aung Hlaing meldt in een verklaring dat hij haar straf heeft omgezet naar huisarrest.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.
3 uur geleden