Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim honderd Brabantse boerenlocaties aangemeld voor uitkoop

Ruim honderd Brabantse boerenlocaties aangemeld voor uitkoop

DEN BOSCH (ANP) - Boeren hebben samen meer dan honderd agrarische locaties in Brabant aangemeld voor een uitkoopregeling. Het is niet gezegd dat die allemaal worden toegekend. De boeren moeten aan een aantal voorwaarden voldoen en kunnen zich in de loop van het uitkoopproces ook nog bedenken.

De helft van de locaties waar boeren belangstelling hebben voor de regeling betreft varkensboerderijen. Van de aanvragen gaat het in bijna een kwart van de gevallen om pluimveehouders en in 17 procent om melkveeboerderijen. De resterende 8 procent zijn kalverboerderijen.

Voor de begeleiding van het speciale ondersteuningsteam dat boeren in Noord-Brabant helpt bij het maken van een keuze voor de toekomst, hebben zich tot vorige week 62 agrariërs aangemeld. Brabant telt circa 250 tot 300 boerenbedrijven die gelden als piekbelaster en over een grote afstand veel stikstof uitstoten.

Gesprekken

Het team praat met de boeren over hun mogelijkheden. Het gaat daarbij niet alleen om uitkoop. Ook het gedeeltelijk opgeven van de veestapel, omschakelen, vernieuwen of verplaatsen behoort tot de mogelijkheden. De boeren krijgen ook begeleiding als ze eenmaal een keuze hebben gemaakt.

Van de veebedrijven in Brabant is 40 procent varkenshouderij, een kwart melkveehouderij, een kwart pluimveehouderij en de rest houdt melkgeiten.

Meer uit Binnenland

Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

1 uur geleden
Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

2 uur geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

3 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

6 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

8 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

9 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

9 uur geleden