Ruim honderd Brabantse boerenlocaties aangemeld voor uitkoop
DEN BOSCH (ANP) - Boeren hebben samen meer dan honderd agrarische locaties in Brabant aangemeld voor een uitkoopregeling. Het is niet gezegd dat die allemaal worden toegekend. De boeren moeten aan een aantal voorwaarden voldoen en kunnen zich in de loop van het uitkoopproces ook nog bedenken.
De helft van de locaties waar boeren belangstelling hebben voor de regeling betreft varkensboerderijen. Van de aanvragen gaat het in bijna een kwart van de gevallen om pluimveehouders en in 17 procent om melkveeboerderijen. De resterende 8 procent zijn kalverboerderijen.
Voor de begeleiding van het speciale ondersteuningsteam dat boeren in Noord-Brabant helpt bij het maken van een keuze voor de toekomst, hebben zich tot vorige week 62 agrariërs aangemeld. Brabant telt circa 250 tot 300 boerenbedrijven die gelden als piekbelaster en over een grote afstand veel stikstof uitstoten.
Gesprekken
Het team praat met de boeren over hun mogelijkheden. Het gaat daarbij niet alleen om uitkoop. Ook het gedeeltelijk opgeven van de veestapel, omschakelen, vernieuwen of verplaatsen behoort tot de mogelijkheden. De boeren krijgen ook begeleiding als ze eenmaal een keuze hebben gemaakt.
Van de veebedrijven in Brabant is 40 procent varkenshouderij, een kwart melkveehouderij, een kwart pluimveehouderij en de rest houdt melkgeiten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
22 uur geleden