Ruim honderd Brabantse boerenlocaties aangemeld voor uitkoop
DEN BOSCH (ANP) - Boeren hebben samen meer dan honderd agrarische locaties in Brabant aangemeld voor een uitkoopregeling. Het is niet gezegd dat die allemaal worden toegekend. De boeren moeten aan een aantal voorwaarden voldoen en kunnen zich in de loop van het uitkoopproces ook nog bedenken.
De helft van de locaties waar boeren belangstelling hebben voor de regeling betreft varkensboerderijen. Van de aanvragen gaat het in bijna een kwart van de gevallen om pluimveehouders en in 17 procent om melkveeboerderijen. De resterende 8 procent zijn kalverboerderijen.
Voor de begeleiding van het speciale ondersteuningsteam dat boeren in Noord-Brabant helpt bij het maken van een keuze voor de toekomst, hebben zich tot vorige week 62 agrariërs aangemeld. Brabant telt circa 250 tot 300 boerenbedrijven die gelden als piekbelaster en over een grote afstand veel stikstof uitstoten.
Gesprekken
Het team praat met de boeren over hun mogelijkheden. Het gaat daarbij niet alleen om uitkoop. Ook het gedeeltelijk opgeven van de veestapel, omschakelen, vernieuwen of verplaatsen behoort tot de mogelijkheden. De boeren krijgen ook begeleiding als ze eenmaal een keuze hebben gemaakt.
Van de veebedrijven in Brabant is 40 procent varkenshouderij, een kwart melkveehouderij, een kwart pluimveehouderij en de rest houdt melkgeiten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
12 uur geleden