Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim honderd bekende Fransen beschuldigen minister van homofobie

Ruim honderd bekende Fransen beschuldigen minister van homofobie

PARIJS (ANP/RTR) - Meer dan honderd publieke figuren in Frankrijk maken bezwaar tegen homofobe uitspraken die de nieuwe minister van territoriale eenheid in het verleden heeft gemaakt. De open brief verschijnt zondag in de krant Journal du Dimanche en is onder anderen getekend door parlementariërs, burgemeesters, journalisten en activisten.

In 2013 werd in Frankrijk het huwelijk opengesteld voor mensen van gelijk geslacht. Stellen van gelijk geslacht mochten voortaan ook adopteren. De minister in kwestie, Caroline Cayeux, had de hervormingen destijds "tegen de natuur in" genoemd.

Recent werd haar gevraagd of ze nog achter die uitspraak stond, waarop ze instemmend antwoordde en zei: "Ik heb veel vrienden onder die mensen." Twee dagen later verontschuldigde ze zich voor de opmerkingen.

De briefschrijvers vragen zich in de brief af "hoe we kunnen accepteren dat een lid van onze regering Franse burgers omschrijft als 'die mensen'?" Volgens de briefschrijvers ziet Cayeux lhbti-burgers niet als "dezelfde categorie burgers" als andere Fransen.

Meer uit Buitenland

Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

35 minuten geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

2 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

10 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

10 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

11 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

11 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

12 uur geleden