Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Ruim helft van de Nederlanders gaat voor gemak deze kerst’

‘Ruim helft van de Nederlanders gaat voor gemak deze kerst’

AMSTERDAM (ANP) - Veel Nederlanders zullen tijdens de kerst van 2020 niet alleen een deel van hun familie en vrienden missen, maar ook de culinaire hoogstandjes. De horeca kan er niet voor zorgen, en de thuiskoks evenmin. Ruim de helft van de Nederlanders blijkt voor gemak te gaan deze kerst, meldt Jumbo op basis van een enquête onder 1126 Nederlanders.

Van de ondervraagde Nederlanders wil bijna de helft graag een kerstklassieker op het menu, volgt uit de enquête van Jumbo. Zoals een garnalencocktail, luxe varkenshaas, zalm in bladerdeeg of een ijstaart. Dit komt overeen met de producten die bij Albert Heijn momenteel populair zijn. "We verkopen veel rollades, gourmetproducten, feeststol, garnalen, carpaccio en ijsdesserts", aldus een woordvoerster van Albert Heijn.

De supermarkten doen er alles aan hun klanten te helpen met een succesvol kerstdiner. Albert Heijn en Jumbo publiceren in hun magazines en websites recepten voor complete kerstmenu’s. Ook verkopen ze veel kant-en-klare luxe gerechten. Lidl doet dat met de lijn Delicieux.

Vegetarische gerechten

Vegetarische gerechten zijn vooral onder jongeren een trend, meldt Jumbo. "Van de mensen onder de 30 jaar zet 17 procent een vegetarisch hoofdgerecht op tafel." Van de ondervraagde vijftigers geldt dit maar voor 4 procent.

Ongeveer één op de tien mensen ging vorig jaar uit eten met kerst, zo volgt uit eerder onderzoek van Lightspeed, leverancier van kassasystemen voor onder meer de horeca. Doordat de horeca dit jaar gesloten is, kunnen supermarkten rekenen op recordomzetten in deze kerstperiode.

Hoeveel mensen een afhaalkerstdiner zullen bestellen bij restaurants is nog niet bekend. Uit onderzoek in opdracht van Thuisbezorgd.nl volgt dat begin december ongeveer één op de drie families overwoog om het kerstdiner online te bestellen.

Meer uit Financieel

Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

5 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

7 uur geleden
Duitsland verlaagt accijns op benzine en diesel met 17 cent

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.

7 uur geleden
Topman Ryanair zegt sorry voor vergelijking met 'verkrachters'

DUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.

8 uur geleden
Dieselprijs stijgt zaterdag naar record, zegt UnitedConsumers

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.

8 uur geleden
Volkswagen verwacht door reorganisatie flink lagere winst

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.

9 uur geleden
Gouverneur Californië onderzoekt 'kill switch' voor AI

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.

9 uur geleden