Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Ruim helft van de Nederlanders gaat voor gemak deze kerst’

‘Ruim helft van de Nederlanders gaat voor gemak deze kerst’

AMSTERDAM (ANP) - Veel Nederlanders zullen tijdens de kerst van 2020 niet alleen een deel van hun familie en vrienden missen, maar ook de culinaire hoogstandjes. De horeca kan er niet voor zorgen, en de thuiskoks evenmin. Ruim de helft van de Nederlanders blijkt voor gemak te gaan deze kerst, meldt Jumbo op basis van een enquête onder 1126 Nederlanders.

Van de ondervraagde Nederlanders wil bijna de helft graag een kerstklassieker op het menu, volgt uit de enquête van Jumbo. Zoals een garnalencocktail, luxe varkenshaas, zalm in bladerdeeg of een ijstaart. Dit komt overeen met de producten die bij Albert Heijn momenteel populair zijn. "We verkopen veel rollades, gourmetproducten, feeststol, garnalen, carpaccio en ijsdesserts", aldus een woordvoerster van Albert Heijn.

De supermarkten doen er alles aan hun klanten te helpen met een succesvol kerstdiner. Albert Heijn en Jumbo publiceren in hun magazines en websites recepten voor complete kerstmenu’s. Ook verkopen ze veel kant-en-klare luxe gerechten. Lidl doet dat met de lijn Delicieux.

Vegetarische gerechten

Vegetarische gerechten zijn vooral onder jongeren een trend, meldt Jumbo. "Van de mensen onder de 30 jaar zet 17 procent een vegetarisch hoofdgerecht op tafel." Van de ondervraagde vijftigers geldt dit maar voor 4 procent.

Ongeveer één op de tien mensen ging vorig jaar uit eten met kerst, zo volgt uit eerder onderzoek van Lightspeed, leverancier van kassasystemen voor onder meer de horeca. Doordat de horeca dit jaar gesloten is, kunnen supermarkten rekenen op recordomzetten in deze kerstperiode.

Hoeveel mensen een afhaalkerstdiner zullen bestellen bij restaurants is nog niet bekend. Uit onderzoek in opdracht van Thuisbezorgd.nl volgt dat begin december ongeveer één op de drie families overwoog om het kerstdiner online te bestellen.

Meer uit Financieel

Duizenden medewerkers bij actie dinsdag, verwachten vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.

43 minuten geleden
Winst voor AEX-index, bioplasticmaker Avantium meer waard

AMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

1 uur geleden
Bloomberg: TikTok-eigenaar maakt nieuw AI-model voor livestreams

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

1 uur geleden
Waterstanden Duitse Rijn zakken weer door aanhoudende droogte

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.

2 uur geleden
Fabriek Volkswagen wordt omgebouwd voor defensieproductie

OSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.

4 uur geleden
Jaguar Land Rover bevestigt verdwijnen van zo'n 4000 banen

GAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.

6 uur geleden
Staking legt treinverkeer in Italië deels plat

ROME (ANP/DPA) - Treinverkeer in Italië wordt vanaf maandagavond deels platgelegd door een staking. Verschillende vakbonden hebben het personeel van de Italiaanse spoorwegen opgeroepen om het werk voor 24 uur neer te leggen. De bonden maken zich zorgen over de toekomst van de publieke dienstverlening en om het behoud van banen, melden Italiaanse media.

6 uur geleden