Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Ruim helft van de Nederlanders gaat voor gemak deze kerst’

‘Ruim helft van de Nederlanders gaat voor gemak deze kerst’

AMSTERDAM (ANP) - Veel Nederlanders zullen tijdens de kerst van 2020 niet alleen een deel van hun familie en vrienden missen, maar ook de culinaire hoogstandjes. De horeca kan er niet voor zorgen, en de thuiskoks evenmin. Ruim de helft van de Nederlanders blijkt voor gemak te gaan deze kerst, meldt Jumbo op basis van een enquête onder 1126 Nederlanders.

Van de ondervraagde Nederlanders wil bijna de helft graag een kerstklassieker op het menu, volgt uit de enquête van Jumbo. Zoals een garnalencocktail, luxe varkenshaas, zalm in bladerdeeg of een ijstaart. Dit komt overeen met de producten die bij Albert Heijn momenteel populair zijn. "We verkopen veel rollades, gourmetproducten, feeststol, garnalen, carpaccio en ijsdesserts", aldus een woordvoerster van Albert Heijn.

De supermarkten doen er alles aan hun klanten te helpen met een succesvol kerstdiner. Albert Heijn en Jumbo publiceren in hun magazines en websites recepten voor complete kerstmenu’s. Ook verkopen ze veel kant-en-klare luxe gerechten. Lidl doet dat met de lijn Delicieux.

Vegetarische gerechten

Vegetarische gerechten zijn vooral onder jongeren een trend, meldt Jumbo. "Van de mensen onder de 30 jaar zet 17 procent een vegetarisch hoofdgerecht op tafel." Van de ondervraagde vijftigers geldt dit maar voor 4 procent.

Ongeveer één op de tien mensen ging vorig jaar uit eten met kerst, zo volgt uit eerder onderzoek van Lightspeed, leverancier van kassasystemen voor onder meer de horeca. Doordat de horeca dit jaar gesloten is, kunnen supermarkten rekenen op recordomzetten in deze kerstperiode.

Hoeveel mensen een afhaalkerstdiner zullen bestellen bij restaurants is nog niet bekend. Uit onderzoek in opdracht van Thuisbezorgd.nl volgt dat begin december ongeveer één op de drie families overwoog om het kerstdiner online te bestellen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven noteren flink lager, AEX sluit met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.

2 uur geleden
FNV zegt dat veel schoonmakers werk neerleggen op eerste actiedag

SCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.

3 uur geleden
Microsoft stelt gedragscode op om AI onder controle te houden

REDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft maandag nieuwe richtlijnen gepresenteerd voor het ontwerpen van zijn AI-modellen. Daarmee probeert het tech- en softwareconcern zorgen over AI weg te nemen. De strekking van de ontwerpgedragscode is "Mensen zijn belangrijker dan AI".

3 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Wall Street, oliemaatschappijen winnen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager geopend, na de winsten die op vrijdag nog werden geboekt. De chipbedrijven op Wall Street stonden onder druk nadat grote AI-bedrijven hadden opgeroepen om de ontwikkeling van modellen voor kunstmatige intelligentie bewust te vertragen. De olieprijzen stegen weer, wat zorgde voor winsten in de oliesector.

4 uur geleden
Brouwers: petitie tegen 'opeenstapeling van lastenverzwaringen'

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie Nederlandse Brouwers is een petitie gestart tegen een verhoging van de belasting op bier, maakte de organisatie bekend in aanloop naar Prinsjesdag. "Uit wat nu bekend is, wacht de biersector een opeenstapeling van lastenverzwaringen: indexering van de bieraccijns, een hogere heffing op water, en afschaffing van het kleinbrouwerstarief", waarschuwen de brouwers.

4 uur geleden
FNV wil 5,5 procent loonsverhoging plus 80 euro komend cao-jaar

UTRECHT (ANP) - FNV gaat het komende cao-jaar inzetten op een loonsverhoging van 5,5 procent plus 80 euro. De vakbond kiest ervoor om een deel van de loonsverhoging in euro's te eisen. "Hiermee gaan de laagste inkomens er meer op vooruit dan de hoogste", legt arbeidsvoorwaardencoördinator van FNV Jacqie van Stigt uit.

6 uur geleden
ECB-bestuurder Schnabel bezorgd om stijgende energieprijzen

BERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De almaar stijgende energie- en brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten zijn zorgwekkend. Dat heeft bestuurder Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) maandag gezegd op een evenement in Berlijn. Door die stijgende prijzen kan de inflatie nog verder aangewakkerd worden.

6 uur geleden