Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim helft minder Chinezen op pad voor Chinees Nieuwjaar

Ruim helft minder Chinezen op pad voor Chinees Nieuwjaar

PEKING (AFP) - Chinezen hebben ruim de helft minder reizen gemaakt tijdens het Chinees Nieuwjaar, aldus het Chinese ministerie van Transport. Die feestperiode brengt de grootste jaarlijkse verplaatsing van mensen met zich mee, maar dit jaar was het ruim 58 procent minder dan eerdere jaren. 97,7 miljoen mensen namen het vliegtuig, de trein, de boot of de auto om met dierbaren het nieuwe jaar te vieren.

Het begin van het Chinese nieuwjaar gaat meestal gepaard met honderden miljoenen mensen die van industriële gebieden of grote steden terug naar huis gaan. Lokale autoriteiten vroegen mensen dit jaar om de jaarlijkse verplaatsing te vermijden, om uitbraken van het virus te voorkomen.

Wie wel besloot op pad te gaan, moest herhaaldelijk negatieve coronatests kunnen laten zien en liep ook het risico om thuis in quarantaine te moeten. Om reizen verder te ontmoedigen, kregen mensen gratis mobiele data en online films aangeboden om zich thuis te vermaken.

Meer uit Buitenland

Leider Taiwan toont steun voor Japan met sushi-lunch

TAIPEI (ANP/RTR) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.

6 minuten geleden
HRW: Israël beging oorlogsmisdaden bij uitzettingen op Westoever

NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische uitzetting van tienduizenden Palestijnen uit drie vluchtelingenkampen op de Westelijke Jordaanoever begin 2025 komt neer op oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, aldus Human Rights Watch. De organisatie roept op tot dringende internationale maatregelen om Israëlische functionarissen ter verantwoording te roepen en verdere misstanden te stoppen.

1 uur geleden
Witte Huis verdedigt Trumps harde uithalen tegen verslaggeefsters

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft in een verklaring president Donald Trump verdedigd, nadat deze in twee incidenten verbaal hard had uitgehaald naar vrouwelijke verslaggevers van ABC News en Bloomberg.

1 uur geleden
UNICEF: wereldwijd leven 417 miljoen kinderen in armoede

NEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.

4 uur geleden
Trump zegt zich in te spannen voor einde gruwelen in Soedan

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.

11 uur geleden
Zelensky pleit voor Amerikaans leiderschap om oorlog te stoppen

ANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.

11 uur geleden
Kremlin ziet nog geen basis voor succesvolle top Poetin - Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.

12 uur geleden