Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim helft minder Chinezen op pad voor Chinees Nieuwjaar

Ruim helft minder Chinezen op pad voor Chinees Nieuwjaar

PEKING (AFP) - Chinezen hebben ruim de helft minder reizen gemaakt tijdens het Chinees Nieuwjaar, aldus het Chinese ministerie van Transport. Die feestperiode brengt de grootste jaarlijkse verplaatsing van mensen met zich mee, maar dit jaar was het ruim 58 procent minder dan eerdere jaren. 97,7 miljoen mensen namen het vliegtuig, de trein, de boot of de auto om met dierbaren het nieuwe jaar te vieren.

Het begin van het Chinese nieuwjaar gaat meestal gepaard met honderden miljoenen mensen die van industriële gebieden of grote steden terug naar huis gaan. Lokale autoriteiten vroegen mensen dit jaar om de jaarlijkse verplaatsing te vermijden, om uitbraken van het virus te voorkomen.

Wie wel besloot op pad te gaan, moest herhaaldelijk negatieve coronatests kunnen laten zien en liep ook het risico om thuis in quarantaine te moeten. Om reizen verder te ontmoedigen, kregen mensen gratis mobiele data en online films aangeboden om zich thuis te vermaken.

Meer uit Buitenland

VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

4 minuten geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

11 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

11 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

11 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

12 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

13 uur geleden