Ruim half miljard omzet voor laadpalenmaker Alfen, winst gedaald
ALMERE (ANP) - Alfen, verkoper van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft vorig jaar meer dan een half miljard omzet behaald. De inkomsten groeiden met 15 procent tot 504,5 miljoen euro, maakte het beursgenoteerde bedrijf uit Almere bekend. De nettowinst ging wel hard omlaag, met 43 procent tot 30,7 miljoen euro.
De omzetstijging kwam vooral door een sterke groei van de verkopen van energieopslagsystemen en andere systemen voor het elektriciteitsnet. De verkoop van oplaadsystemen voor elektrische auto's liep in 2023 echter met 39 procent terug. Omdat het bedrijf op deze oplaadsystemen een hogere winstmarge heeft dan op de overige producten liep ook de winst terug.
Volgens Alfen zijn er "uitzonderlijke hoge" voorraden aan laadsystemen ontstaan die nog moeten worden verkocht. Marco Roeleveld, topman van Alfen, zag in het vierde kwartaal van vorig jaar echter wel weer meer bestellingen binnenkomen. Maar de groei wordt volgens hem nog steeds afgeremd door "tijdelijke marktomstandigheden."
Alfen voorziet dat de omzet in 2024 uitkomt tussen de 590 miljoen en 660 miljoen euro. Roeleveld heeft vooral hoge verwachtingen van de verkopen van zijn energieopslagsystemen de komende jaren. Met de opslagsystemen kan energie die wordt opgewerkt door bijvoorbeeld windmolens worden bewaard. Dan is het mogelijk de energie te gebruiken op elk moment dat de markt daarom vraagt.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
3 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
3 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
8 uur geleden