Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim half miljard omzet voor laadpalenmaker Alfen, winst gedaald

Ruim half miljard omzet voor laadpalenmaker Alfen, winst gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, verkoper van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft vorig jaar meer dan een half miljard omzet behaald. De inkomsten groeiden met 15 procent tot 504,5 miljoen euro, maakte het beursgenoteerde bedrijf uit Almere bekend. De nettowinst ging wel hard omlaag, met 43 procent tot 30,7 miljoen euro.

De omzetstijging kwam vooral door een sterke groei van de verkopen van energieopslagsystemen en andere systemen voor het elektriciteitsnet. De verkoop van oplaadsystemen voor elektrische auto's liep in 2023 echter met 39 procent terug. Omdat het bedrijf op deze oplaadsystemen een hogere winstmarge heeft dan op de overige producten liep ook de winst terug.

Volgens Alfen zijn er "uitzonderlijke hoge" voorraden aan laadsystemen ontstaan die nog moeten worden verkocht. Marco Roeleveld, topman van Alfen, zag in het vierde kwartaal van vorig jaar echter wel weer meer bestellingen binnenkomen. Maar de groei wordt volgens hem nog steeds afgeremd door "tijdelijke marktomstandigheden."

Alfen voorziet dat de omzet in 2024 uitkomt tussen de 590 miljoen en 660 miljoen euro. Roeleveld heeft vooral hoge verwachtingen van de verkopen van zijn energieopslagsystemen de komende jaren. Met de opslagsystemen kan energie die wordt opgewerkt door bijvoorbeeld windmolens worden bewaard. Dan is het mogelijk de energie te gebruiken op elk moment dat de markt daarom vraagt.

Meer uit Financieel

Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

28 minuten geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

1 uur geleden
Spanje komt met steunpakket van 5 miljard om Iranoorlog

MADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.

1 uur geleden
Vrachtwagenchauffeurs rijden al langzamer om dure diesel

ZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.

2 uur geleden
AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

6 uur geleden
Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

7 uur geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

7 uur geleden