Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim een kwart van kandidaat-raadsleden is vrouw

Ruim een kwart van kandidaat-raadsleden is vrouw

DEN HAAG (ANP) - Van de bijna 55.000 kandidaten die deze keer meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen zijn er zeker zo'n 15.000 vrouw. Dat komt neer op 27 procent. Er zijn ongeveer 33.000 mannen verkiesbaar (60 procent), negen kandidaten identificeren zich als non-binair, noch man, noch vrouw. Van zo'n 12 procent is het geslacht niet bekendgemaakt. Dat melden Open State Foundation en Pointiful op basis van een eigen dataverzameling.

In slechts één gemeente, Schiermonnikoog, bestaat de meerderheid van de kandidaten uit vrouwen. Op het Waddeneiland dingen dertien vrouwen mee naar een raadszetel, tegenover elf mannen. In Ouder-Amstel (Noord-Holland), de Friese gemeenten Tytsjerksteradiel en Harlingen, het Gelderse Zutphen en Oldambt in Groningen is zo'n vier op de tien kandidaat-raadsleden vrouw. In Elburg (Gelderland) en Staphorst (Overijssel) is het aandeel vrouwen, voor zover bekendgemaakt, het laagst.

Belangenorganisatie Stichting Stem op een Vrouw becijferde vorige maand dat zo'n 30 procent van de huidige gemeenteraden uit vrouwen bestaat. In Amsterdam, het Gelderse Wageningen en Dijk en Waard in Noord-Holland zitten op dit moment relatief de meeste vrouwen in de raad. Tot en met morgen kan in 334 gemeenten gestemd worden voor de gemeenteraadsverkiezingen.

Meer uit Politiek

Jongerenvereniging Progressief Nederland gaat PROTEST heten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.

5 uur geleden
BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

1 dag geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

1 dag geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

1 dag geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

1 dag geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

1 dag geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

1 dag geleden