Ruim een kwart minder bedrijven failliet in september
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in september opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 276 bedrijven bankroet. Dat zijn 97 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 26 procent. Ten opzichte van augustus nam het aantal faillissementen met 1 procent af.
De faillissementsgraad, het aantal faillissementen per 100.000 bedrijven, kwam in september uit op 7,5. Een jaar eerder werden er per 100.000 bedrijven 10,3 failliet verklaard. Het CBS legt sinds maart dit jaar onder meer de nadruk op de faillissementsgraad. Die geeft volgens het statistiekbureau een beter beeld van de ontwikkeling van het aantal faillissementen.
Net als in augustus werden in september relatief gezien de meeste faillissementen uitgesproken in de horeca. Per 100.000 horecabedrijven gingen bijna 47 failliet, vergeleken met bijna 29 een jaar eerder.
Amerikaanse importheffingen
Atradius meldde vrijdag te verwachten dat het aantal faillissementen dit jaar daalt met 12 procent, gevolgd door een stijging van 8 procent in 2026. De toename volgend jaar schrijft de kredietverzekeraar onder meer toe aan de voorspelde verslechtering van de economische groei. Dat heeft deels te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen die dat jaar sterker voelbaar worden.
Daarmee gaat de ontwikkeling van het aantal faillissementen in Nederland tegen de wereldwijde trend in, stelt Atradius. Zo verwacht de kredietverzekeraar dat het aantal bankroeten wereldwijd dit jaar met 5 procent stijgt, gevolgd door een daling van 3 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
35 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
4 uur geleden