Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim een kwart meer nieuwe campers en caravans verkocht in juli

Ruim een kwart meer nieuwe campers en caravans verkocht in juli

BUNNIK (ANP) - De afgelopen maand zijn ruim een kwart meer nieuwe campers en caravans verkocht dan in dezelfde periode een jaar geleden. Dat komt naar voren uit de cijfers van brancheorganisatie Kampeer & Caravan Industrie (KCI). Nederland telt nu een recordaantal van 620.000 caravans en kampeerauto's.

In de eerste zeven maanden van 2024 leverden de dealers in totaal ruim 5000 nieuwe caravans af. Dat is bijna 8,5 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de vraag naar tweedehands modellen blijft groot. Van januari tot en met juli verkocht de vakhandel circa 12.000 gebruikte campers, vrijwel net zoveel als een jaar eerder.

Opvallend is volgens de KCI dat de leveringen zich niet langer concentreren in het vroege voorjaar, maar dat er nu het hele jaar door constant vraag is. "Ook midden in het hoogseizoen zien we nu grote aantallen nieuwe caravans en campers afgeleverd worden", zegt voorzitter Leo Diepemaat. "Normaliter was er alleen een piek in afleveringen in het vroege voorjaar, maar inmiddels is er gedurende het hele jaar constant vraag."

ABN AMRO constateerde eerder deze week op basis van eigen onderzoek dat campers steeds populairder worden bij jongvolwassenen. Volgens de bank hebben campers een "hip imago" bij jongere mensen, vooral sinds influencers hun avonturen met kampeerbussen op sociale media delen.

Meer uit Financieel

PwC: bedrijf kan stookkosten moeilijker doorberekenen dan in 2022

AMSTERDAM (ANP) - Het wordt voor Nederlandse bedrijven die last hebben van de gestegen energieprijzen moeilijker om de hogere kosten door te berekenen dan bij de vorige energiecrisis in 2022. Dat stelt consultancykantoor PwC in een analyse over de economische effecten van de Iranoorlog. Vier jaar geleden kwam Nederland net uit de coronacrisis, waar steunpakketten, lage rentes en opgepot spaargeld ervoor zorgden dat consumenten veel te besteden hadden. Nu is dat veel minder het geval en zouden klanten hun producten links laten liggen als ze te duur worden, stellen economen van PwC.

2 minuten geleden
EU ziet geen tekort vliegtuigbrandstof ondanks IEA-waarschuwing

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.

32 minuten geleden
Brussel investeert 180 miljoen in Europese clouddiensten voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.

1 uur geleden
IATA voorziet vluchtannuleringen Europa in mei om kerosinetekort

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.

1 uur geleden
Transavia en TUI schrappen geen vluchten vanwege kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.

2 uur geleden
Lufthansa schrapt opnieuw honderden vluchten om stakingen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.

3 uur geleden
Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

3 uur geleden