Ruim een kwart meer nieuwe campers en caravans verkocht in juli
BUNNIK (ANP) - De afgelopen maand zijn ruim een kwart meer nieuwe campers en caravans verkocht dan in dezelfde periode een jaar geleden. Dat komt naar voren uit de cijfers van brancheorganisatie Kampeer & Caravan Industrie (KCI). Nederland telt nu een recordaantal van 620.000 caravans en kampeerauto's.
In de eerste zeven maanden van 2024 leverden de dealers in totaal ruim 5000 nieuwe caravans af. Dat is bijna 8,5 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de vraag naar tweedehands modellen blijft groot. Van januari tot en met juli verkocht de vakhandel circa 12.000 gebruikte campers, vrijwel net zoveel als een jaar eerder.
Opvallend is volgens de KCI dat de leveringen zich niet langer concentreren in het vroege voorjaar, maar dat er nu het hele jaar door constant vraag is. "Ook midden in het hoogseizoen zien we nu grote aantallen nieuwe caravans en campers afgeleverd worden", zegt voorzitter Leo Diepemaat. "Normaliter was er alleen een piek in afleveringen in het vroege voorjaar, maar inmiddels is er gedurende het hele jaar constant vraag."
ABN AMRO constateerde eerder deze week op basis van eigen onderzoek dat campers steeds populairder worden bij jongvolwassenen. Volgens de bank hebben campers een "hip imago" bij jongere mensen, vooral sinds influencers hun avonturen met kampeerbussen op sociale media delen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
6 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden