Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim driehonderd klimaatactivisten aangehouden bij blokkade A10

Ruim driehonderd klimaatactivisten aangehouden bij blokkade A10

AMSTERDAM (ANP) - In totaal 326 klimaatactivisten zijn zaterdagmiddag aangehouden bij de blokkade van Extinction Rebellion op de A10 Zuid bij het ziekenhuis VUmc in Amsterdam. Van hen zijn er 31 gearresteerd omdat ze de blokkade veroorzaakten en daarmee voor gevaar zorgden in het verkeer.

Deze 31 mensen blokkeerden met vier voertuigen de A10 West bij afrit S106, twee afritten eerder dan het actiegebied bij de 'Poenschoen" zoals de activisten het oude hoofdkantoor van ING noemen. Een aantal XR-mensen kwam vervolgens per fiets en met gele rookbommen vanaf die afrit over de snelweg naar het actiegebied bij afrit S108. Vanwege de verkeersveiligheid had politie naar eigen zeggen geen andere keus meer dan de rode kruisen boven de A10 aan te zetten en de weg zo af te sluiten.

De 295 overige arrestanten werden ingesloten en van de snelweg gehaald. Deze laatste groep actievoerders werd vervoerd in bussen die normaal gesproken gebruikt worden in het openbaar vervoer. Ze zijn naar Amsterdam-Noord gebracht, naar sportclub Only Friends. Daar zijn ze vervolgens allemaal weer vrijgelaten, aldus een woordvoerder van de politie.

Inbeslagname

De eerste 31 actievoerders zitten wel nog vast. Het onderzoek naar hen is nog in volle gang, laat de woordvoerder weten.

De vier gebruikte auto's en de fietsen zijn in beslag genomen. Ook lijm, cement en tenten zijn meegenomen.

Meer uit Binnenland

Cruisemaatschappij: onderzoek naar herkomst hantavirus aan boord

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.

2 uur geleden
Zwaargewonde in auto na vermoedelijke steekpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.

3 uur geleden
Levende witsnuitdolfijn aangespoeld bij Egmond aan Zee

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.

4 uur geleden
Nederland leidt repatriëring zieke bemanningsleden cruiseschip

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.

5 uur geleden
Trouw viert 25.000e editie met oud logo uit de oorlog

AMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.

5 uur geleden
BuZa bevestigt dat twee Nederlanders zijn overleden op cruise

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.

7 uur geleden
Na dagen blussen het sein brand meester gegeven bij brand Weert

WEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.

8 uur geleden