Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim driehonderd burgers geëvacueerd uit Marioepol

Ruim driehonderd burgers geëvacueerd uit Marioepol

KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft in de nacht van woensdag op donderdag in zijn gebruikelijke videoboodschap gezegd dat 344 burgers woensdag uit Marioepol zijn geëvacueerd. Hij bedankte de organisaties die de evacuatiepoging tot een succes hebben gemaakt.

De Verenigde Naties en het Rode Kruis slaagden erin de vluchtelingen van Marioepol naar de Oekraïense stad Zaporizja te brengen. Osnat Lubrani van het VN-bureau voor de coördinatie van humanitaire zaken (OCHA) liet weten dat veel van de evacués niet meer bij zich hadden dan de kleding die ze droegen. "Er moet nog veel meer werk worden verzet om burgers die verstrikt raken in gevechten te laten vertrekken naar waar ze heen willen", aldus Lubrani in een verklaring.

Hoeveel van de ruim driehonderd vluchtelingen verscholen zaten onder het complex van de Azovstal-fabriek in de Zuid-Oekraïense stad is niet duidelijk. Zelenski vroeg woensdag in een telefoongesprek met VN-chef Antonio Guterres nog om hulp bij het evacueren van de gewonden op het complex "wier levens in gevaar zijn".

Het Russische leger liet weten dat de strijd om het complex donderdag, vrijdag en zaterdag tussen 08.00 uur en 18.00 uur (lokale tijd) wordt gestaakt om meer evacuaties mogelijk te maken. Zelenski zei "te hopen dat de succesvolle evacuatie kan worden voortgezet".

Meer uit Buitenland

Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

19 minuten geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

19 minuten geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

55 minuten geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

59 minuten geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

2 uur geleden
Kallas spreekt Hongaarse minister aan op lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.

2 uur geleden
VS: getroffen landen moeten helpen tegen tol op Straat van Hormuz

VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.

3 uur geleden