Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim dertig procent jongeren betaalt weleens achteraf

Ruim dertig procent jongeren betaalt weleens achteraf

DEN HAAG (ANP) - Ruim 30 procent van de Nederlandse jongeren betaalt weleens een onlineaankoop achteraf. Een op de zeven jongeren betaalde weleens te laat bij achteraf betalen en een op de tien van hen kreeg daarna een aanmaning of te maken met aanvullende kosten. Dat meldt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, dat samen met platform Wijzer in geldzaken onderzoeksbureau Ipsos I&O een flitspeiling liet uitvoeren.

De peiling werd uitgevoerd in het kader van hun 'Betaal later kater'-campagne, die jongeren waarschuwt voor de risico's van achteraf betalen. In totaal 667 jongeren vulden de onlinepeiling in. De peiling werd uitgezet in het I&O Research Panel onder Nederlanders van 16 tot en met 21 jaar. De resultaten zijn gewogen op geslacht, leeftijd, regio en opleidingsniveau. Volgens het ministerie is de steekproef daarmee representatief voor Nederlandse jongeren tussen de 16 en 21 jaar, "voor wat betreft deze achtergrondkenmerken".

Een kwart van de jongeren die weleens achteraf betaalt, doet dit regelmatig en 5 procent koopt altijd op de pof. De meesten doen dit omdat ze nog niet weten of ze hun nieuwe aankoop willen houden en het dan zonder te betalen kunnen terugsturen. Ook willen ze geen risico lopen te betalen voor een product dat nog niet geleverd is, en willen ze betalen op een moment dat hen beter uitkomt.

Achteraf betalen in fysieke winkels

De peiling wijst verder uit dat een kwart van de ondervraagde jongeren iemand kent die door achteraf betalen geldproblemen heeft gekregen. Sinds begin dit jaar kan achteraf betalen ook in sommige fysieke winkels. Ruim zes op de tien deelnemers aan de peiling vinden achteraf betalen in winkelstraten geen goed idee. Het kabinet gaf eerder al aan dit onwenselijk te vinden, maar marktleider Klarna zei in februari niet te willen stoppen met het aanbieden van achteraf betalen in fysieke winkels.

"Achteraf betalen wordt steeds verleidelijker", zegt staatssecretaris Jurgen Nobel. "Met een paar klikken haal je de mooiste spullen in huis, ook als je even geen saldo hebt. Het lijkt handig, maar geef geen geld uit dat je eigenlijk niet hebt."

Meer uit Binnenland

NVJ stuurt opnieuw brief over journalisten in Gaza

AMSTERDAM (ANP) - De belangenorganisaties Free Press Unlimited (FPU) en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) hebben opnieuw een brief gestuurd om aandacht te vragen voor de journalisten in Gaza. De brief is gericht aan demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel, melden de organisaties. Ze roepen de minister onder meer op om zich uit te spreken tegen doelgerichte lastercampagnes tegen Palestijnse journalisten en in gesprek te gaan met de Israëlische ambassadeur.

7 minuten geleden
EO schrapt genres fictie en documentaire door bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".

1 uur geleden
Gelderland verlengt termijn voor doden probleemwolf met half jaar

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.

1 uur geleden
Hulp bij zelfdoding blijft verboden, Laatste Wil verliest zaak

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.

2 uur geleden
Ex-advocaat Weski eist inzage in stukken, krijgt nieuwe ronde

DEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.

2 uur geleden
RIVM: Nederlanders werken langer en in goede gezondheid door

BILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.

3 uur geleden
Brussel evenaart Belgisch formatierecord van 541 dagen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.

3 uur geleden