Ruim dertig doden door aanslag op bus in westen Ethiopië
ADDIS ABEBA (ANP/AFP/RTR) - Zeker 34 mensen zijn gedood door een aanslag op een bus in de regio Benishangul-Gumuz in het westen van Ethiopië. De mensenrechtencommissie van Ethiopië meldde dat een groep bewapende mannen de bus zaterdagavond aanviel. De commissie stelde dat het dodental vermoedelijk verder zal oplopen.
In september dit jaar eiste een aanval van een gewapende militie in Benishangul-Gumuz al zeker 45 levens. Volgens de autoriteiten is het geweld te wijten aan etnische spanningen tussen bevolkingsgroepen in het gebied.
Er zou geen verband zijn met de spanningen in de noordelijke regio Tigray. De Ethiopische premier Abiy Ahmed stuurde vorige week troepen naar Tigray. Hij zei dat hij daartoe was gedwongen omdat lokale bestuurders in opstand waren gekomen en een legerbasis hadden aangevallen.
Meer uit Buitenland
RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
41 minuten geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
7 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
14 uur geleden