
Ruim anderhalve week minder treinen tussen Amsterdam en Utrecht
AMSTERDAM (ANP) - Vanaf woensdag rijden er tussen Amsterdam Centraal en Utrecht Centraal minder intercity's door werkzaamheden op Amsterdam Centraal. Aan de oostzijde van Amsterdam CS wordt tot 26 februari aan de sporen 2 tot en met 8 gewerkt. Reizigers moeten gedurende deze periode rekening houden met drukkere treinen, extra overstappen en een langere reistijd.
Op 14 en 15 februari zorgen de werkzaamheden ook voor kortere treinen tussen Amsterdam Centraal, Haarlem en Den Haag Centraal. In het weekend van 17 en 18 februari rijden er stopbussen tussen Utrecht Centraal en Amsterdam Bijlmer Arena, omdat op dat traject ook werkzaamheden zijn.
De Negenmaandenbeurs en de Huishoudbeurs, die beide komende week plaatsvinden in de RAI, blijven volgens NS ondanks de werkzaamheden bereikbaar via station Amsterdam RAI.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Femke Halsema bedankt de toerist die donderdag de verdachte van de steekpartij in Amsterdam tegen de grond werkte en vasthield. "Wij danken het aan een gewone burger die een arrest verrichtte dat de dader meteen kon worden aangehouden", schrijft de Amsterdamse burgemeester op Instagram.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is langer bezig met het vaststellen van de identiteit van de man die wordt verdacht van de steekpartij van donderdag in Amsterdam. Er is een "mogelijke identiteit" bekend, maar de man heeft "een verscheidenheid aan documenten", meldt de politie. Meer informatie over de identiteit van de man volgt pas als die met zekerheid is vastgesteld.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van apotheken gaan flink omhoog. Eind 2026 zullen de lonen 20 procent hoger liggen dan in juli 2024. In 2027 komt daar nog een verhoging bovenop. Dat hebben werkgevers en vakbonden afgesproken in een hoofdlijnenakkoord. Op basis daarvan beginnen binnenkort de onderhandelingen voor een nieuwe cao. Daarin moeten de stappen worden uitgewerkt waarmee de lonen stijgen om op het uiteindelijke percentage te komen.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied achter de Dam in Amsterdam waar donderdagmiddag een grote steekpartij plaatsvond, lijkt alles teruggekeerd naar normaal. Op de Nieuwezijds Voorburgwal, de Sint Nicolaasstraat, de Nieuwendijk en de Dam zag een ANP-fotograaf vrijdagochtend geen tekenen meer van het incident. Er was ook geen politie meer aanwezig. Wel liepen er cameraploegen rond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alcohol bij de bingo moet weer kunnen, vindt het kabinet. VVD-staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd, Preventie en Sport) presenteert vrijdag in de ministerraad een wet die de regels rond kansspelen iets versoepelt, bevestigde een ingewijde na berichtgeving door RTL.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vlak na een maansverduistering is er in Nederland een zonsverduistering te zien. De maan schuift zaterdag aan het einde van de ochtend voor de zon. In de lucht is dan ongeveer een kwart van de schijf van de zon bedekt. Het wordt daardoor niet volledig donker op straat, maar wel iets minder licht. Recht naar de zon kijken is ook dan heel schadelijk voor de ogen, maar de zonsverduistering is wel te zien met een eclipsbril.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tineke Ceelen stopt na ruim 21 jaar als directeur van Stichting Vluchteling. Ze zegt het werk niet meer te kunnen combineren met de chronische ziekte die ze heeft. De 61-jarige Ceelen, die al die jaren hét gezicht was van de hulporganisatie en veel reisde naar oorlogsgebieden, blijft voorlopig aan als adviseur.
4 uur geleden