Ruim anderhalve week minder treinen tussen Amsterdam en Utrecht
AMSTERDAM (ANP) - Vanaf woensdag rijden er tussen Amsterdam Centraal en Utrecht Centraal minder intercity's door werkzaamheden op Amsterdam Centraal. Aan de oostzijde van Amsterdam CS wordt tot 26 februari aan de sporen 2 tot en met 8 gewerkt. Reizigers moeten gedurende deze periode rekening houden met drukkere treinen, extra overstappen en een langere reistijd.
Op 14 en 15 februari zorgen de werkzaamheden ook voor kortere treinen tussen Amsterdam Centraal, Haarlem en Den Haag Centraal. In het weekend van 17 en 18 februari rijden er stopbussen tussen Utrecht Centraal en Amsterdam Bijlmer Arena, omdat op dat traject ook werkzaamheden zijn.
De Negenmaandenbeurs en de Huishoudbeurs, die beide komende week plaatsvinden in de RAI, blijven volgens NS ondanks de werkzaamheden bereikbaar via station Amsterdam RAI.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
34 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
16 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
16 uur geleden