Ruim 980.000 kilo zout gestrooid om gladheid
DEN HAAG (ANP) - Strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben sinds maandagavond 19.00 uur ruim 980.000 kilo zout gestrooid om de verwachte gladheid, meldt de verkeersdienst van Rijkswaterstaat. In het hele land zijn strooiwagens de weg opgegaan. "Hiermee proberen we gladheid zoveel mogelijk te voorkomen en zorgen we voor een veilige doorstroming", meldt Rijkswaterstaat op X.
Vanaf 1 oktober is er in totaal 1 miljoen kilo zout gestrooid, waarvan het merendeel de afgelopen twaalf uur, zo is te zien op de strooikaart van Rijkswaterstaat. In totaal hebben de strooiwagens sinds maandagavond meer dan 16.000 kilometer gereden.
KNMI heeft dinsdagochtend code geel afgegeven in het midden en oosten van het land om gladheid door bevriezing van natte wegdelen. ANWB meldt dat er nog geen sprake is van grote ongelukken door de gladheid en noemt het een "normale dinsdagochtendspits", aldus een woordvoerder. Rond 08.00 uur stond er ruim 700 kilometer file.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam, Femke Halsema, heeft een pro-Palestijnse demonstratie bij de Stopera ontbonden, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. De politie riep de ruim honderd demonstranten op het gebied te verlaten, anders zou er geweld worden gebruikt. De mobiele eenheid was aanwezig om hen weg te drijven, maar heeft niet ingegrepen.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensieminister en vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD), buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) en minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, D66) waren woensdagavond bij een herdenking voor de slachtoffers van de aanval van Hamas op Israël. De herdenking vond plaats in een synagoge in Amsterdam en werd georganiseerd door de Israëlische ambassade en het Centraal Joods Overleg.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De komende twee jaar is zo ongeveer alle vrijgekomen ICT-capaciteit bij de Belastingdienst nodig voor de nieuwe vermogenswinstheffing en enkele andere belastingaanpassingen die het kabinet wil doorvoeren. Dat heeft staatssecretaris Eelco Eerenberg woensdag in een debat over de fiscus gezegd. Het kabinet waarschuwde al eerder dat het instellen van een heffing over winst uit spaargeld, aandelen en vastgoed in box 3 veel vraagt van de uitvoeringsorganisatie. "Dat gaat hobbelig worden", zei de D66-bewindsman nog maar eens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een wet die veroordeelden kan verplichten een alcoholmeter te dragen. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die een alcoholverbod hebben gekregen, omdat zij met te veel drank op achter het stuur zaten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op openbare plekken door heel Nederland vinden woensdagavond pro-Palestijnse betogingen plaats. Het is woensdag exact drie jaar geleden dat Hamas een grote aanval uitvoerde op Israël, waarbij meer dan 1200 mensen omkwamen. Na die aanval sloeg het Israëlische leger terug, waardoor naar schatting ruim 70.000 mensen in Gaza werden gedood.
2 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het herstel van de vorig jaar ingestorte oever van het Valkenburgse Meer laat nog zeker een jaar op zich wachten. Het was de bedoeling dat het bedrijf dat zand wint uit het meer dit najaar een nieuwe waterkering zou aanleggen, maar de voorbereidingen nemen meer tijd in beslag. "Naar verwachting is de waterkering niet eerder dan eind 2027 gerealiseerd", aldus de provincie Zuid-Holland, die het uitstel zegt "te betreuren".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komende jaren zullen er flink meer Chinese cyberaanvallen plaatsvinden, verwachten de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) en de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Om organisaties daarvoor te behoeden kwamen de diensten woensdag met een cyberadvies.
2 uur geleden