
Ruim 980.000 kilo zout gestrooid om gladheid
DEN HAAG (ANP) - Strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben sinds maandagavond 19.00 uur ruim 980.000 kilo zout gestrooid om de verwachte gladheid, meldt de verkeersdienst van Rijkswaterstaat. In het hele land zijn strooiwagens de weg opgegaan. "Hiermee proberen we gladheid zoveel mogelijk te voorkomen en zorgen we voor een veilige doorstroming", meldt Rijkswaterstaat op X.
Vanaf 1 oktober is er in totaal 1 miljoen kilo zout gestrooid, waarvan het merendeel de afgelopen twaalf uur, zo is te zien op de strooikaart van Rijkswaterstaat. In totaal hebben de strooiwagens sinds maandagavond meer dan 16.000 kilometer gereden.
KNMI heeft dinsdagochtend code geel afgegeven in het midden en oosten van het land om gladheid door bevriezing van natte wegdelen. ANWB meldt dat er nog geen sprake is van grote ongelukken door de gladheid en noemt het een "normale dinsdagochtendspits", aldus een woordvoerder. Rond 08.00 uur stond er ruim 700 kilometer file.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk voelt zich erkend door de rechter dat zij ook het "acute belang" inziet om de "abrupte" miljoenenbezuiniging van asielminister Marjolein Faber voorlopig uit te stellen. De organisatie kaartte in de rechtbank aan dat het zonder de 21 miljoen euro vluchtelingen niet juridisch kan bijstaan en moet reorganiseren. Door de uitspraak van de rechter dat de subsidie tot eind april ongewijzigd moet blijven, kan "de onafhankelijke begeleiding van vluchtelingen in ieder geval de komende maanden doorgaan", reageert bestuursvoorzitter Frank Candel.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Zilveren Camera voor beste journalistieke foto van het jaar gaat naar Remko de Waal. De ANP-fotograaf won de prijs voor zijn foto van atlete Sifan Hassan waarop zij de laatste kilometers van de Olympische marathon voor vrouwen aflegt in Parijs. De Waal kreeg de prijs vrijdagmiddag uit handen van minister Eppo Bruins van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof wil dat Europa en Oekraïne aan tafel zitten bij mogelijke vredesonderhandelingen met Rusland. Hij zei tijdens zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad dat het nodig is om Oekraïne en Europa bij de onderhandelingen te hebben, zodat er geen slechte deal komt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bezuiniging van 21 miljoen euro die asielminister Marjolein Faber wilde doorvoeren voor VluchtelingenWerk, moet zij van de rechter voorlopig terugdraaien. De minister heeft de organisatie "geen redelijke termijn geboden om maatregelen te treffen om de subsidiewijziging op te vangen". Bovendien voldoet het subsidiebesluit "niet aan de wettelijke vereisten", zo oordeelt de rechter een dag nadat het kort geding had gediend in de rechtbank in Amsterdam. Daarom moet de minister VluchtelingenWerk tot eind april blijven subsidiëren zoals dat tot 2025 werd gedaan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) werkt aan een minimumleeftijd van 21 jaar voor de meest risicovolle kansspelen, meldt hij in een Kamerbrief. Dat is onderdeel van een groter pakket maatregelen dat de NSC-bewindsman aankondigt na verzoeken uit de Tweede Kamer om strengere regels en verschillende onderzoeken over problemen in de goksector. Hij gaat de mogelijke gevolgen van zijn plan nog onderzoeken en belooft op zijn vroegst volgend jaar met een eerste versie van zijn wetsvoorstel te komen.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - De druk op de opvanglocatie voor asielzoekers in Ter Apel is iets verminderd. Dat komt volgens een COA-woordvoerster doordat donderdag en eerder in de week veel asielzoekers uitgestroomd zijn naar andere locaties in het land. Hierdoor sliepen afgelopen nacht 1901 mensen bij het Groningse aanmeldcentrum.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van gemeenten gaan binnenkort mogelijk acties voeren, waarschuwen FNV en CNV. De vakbonden zeggen dat de onderhandelingen over een nieuwe cao voor de lokale ambtenaren zijn afgebroken. "We gaan met onze achterban in overleg en komen zo snel mogelijk terug met een actieplan. Wie niet horen wil, moet maar voelen", stelt CNV.
5 uur geleden