Ruim 85 procent volwassenen Saba al twee keer gevaccineerd
SABA (ANP) - Saba heeft in de afgelopen week meer dan 85 procent van de volwassen bevolking een tweede injectie gegeven met het Moderna-vaccin. Dat is donderdag bekendgemaakt. Daarmee heeft het kleinste Caribische eiland van het Koninkrijk (2000 bewoners) een belangrijke stap gezet om verspreiding van het coronavirus op het eiland te voorkomen.
Saba kent al meer dan een jaar strenge toelatingseisen. Nu de tweede vaccinatieronde achter de rug is, wil het eiland vanaf 1 mei weer bezoekers toelaten. Iedereen die gevaccineerd is, kan vanaf dan naar het eiland komen zonder verplichte quarantaine. Niet-gevaccineerde bezoekers moeten nog wel een korte periode in quarantaine.
In totaal hebben 1300 volwassenen een tweede vaccinatie gekregen. In eerste instantie kregen 1333 volwassenen de eerste prik. 42 mensen hebben deze week hun eerste prik gekregen. Eind april is er weer een vaccinatieronde.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.
57 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
3 uur geledenROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
1 dag geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geleden