Ruim 85 procent volwassenen Saba al twee keer gevaccineerd
SABA (ANP) - Saba heeft in de afgelopen week meer dan 85 procent van de volwassen bevolking een tweede injectie gegeven met het Moderna-vaccin. Dat is donderdag bekendgemaakt. Daarmee heeft het kleinste Caribische eiland van het Koninkrijk (2000 bewoners) een belangrijke stap gezet om verspreiding van het coronavirus op het eiland te voorkomen.
Saba kent al meer dan een jaar strenge toelatingseisen. Nu de tweede vaccinatieronde achter de rug is, wil het eiland vanaf 1 mei weer bezoekers toelaten. Iedereen die gevaccineerd is, kan vanaf dan naar het eiland komen zonder verplichte quarantaine. Niet-gevaccineerde bezoekers moeten nog wel een korte periode in quarantaine.
In totaal hebben 1300 volwassenen een tweede vaccinatie gekregen. In eerste instantie kregen 1333 volwassenen de eerste prik. 42 mensen hebben deze week hun eerste prik gekregen. Eind april is er weer een vaccinatieronde.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
9 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
11 uur geleden