Ruim 72.000 positieve coronatests geregistreerd
BILTHOVEN (ANP) - Tussen donderdagochtend en vrijdagochtend zijn 72.162 positieve coronatests geregistreerd. Maar het werkelijke aantal nieuwe gevallen ligt hoger, want de achterstand bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is in de afgelopen dag opnieuw opgelopen. De systemen kunnen niet alle positieve testuitslagen doorgeven, omdat het er te veel zijn.
In de afgelopen week lukte het om om 553.509 positieve tests te registreren bij het RIVM. Dat komt neer op 79.073 nieuwe gevallen per dag. Het gemiddelde ligt iets lager dan op donderdag, maar het is nog altijd 30 procent hoger dan het gemiddelde over de week ervoor.
Bovendien ligt het werkelijke aantal positieve tests hoger. Het RIVM kampt met een achterstand van 124.000 positieve tests, die nog niet geregistreerd zijn. Dat zijn er 48.000 meer dan een week geleden. Het totale aantal positieve tests over de afgelopen week zal dus in de buurt van de 600.000 liggen.
Sterfgevallen
Amsterdam telde in de afgelopen dag 2902 geregistreerde positieve tests, Den Haag 2891 en Utrecht 2658. Daarna volgen Tilburg (1570) en Rotterdam (1295). Ook in Arnhem, Amersfoort, Den Bosch, Breda en Zwolle waren er meer dan duizend positieve tests. Alleen op Schiermonnikoog en Ameland testte niemand positief.
Het aantal gemelde sterfgevallen blijft relatief laag. In de afgelopen dag kreeg het RIVM bericht dat vijf coronapatiënten aan de gevolgen van hun besmetting zijn overleden. Het gaat om inwoners van de gemeenten Enschede, Delft, Haarlemmermeer, Alkmaar en Heemstede. Dat het overlijden van deze mensen nu is gemeld, wil niet zeggen dat ze in de afgelopen dag zijn overleden. Bovendien kan het werkelijke aantal sterfgevallen hoger zijn, omdat het niet verplicht is om te melden dat een coronapatiënt is overleden door de infectie.
In de afgelopen week zijn 57 coronasterfgevallen genoteerd, gemiddeld zo'n acht per dag. Dat is vergelijkbaar met het niveau over de afgelopen weken.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
11 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden