Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 700.000 vluchtelingen Oekraïne in Polen, ook buitenlanders

Ruim 700.000 vluchtelingen Oekraïne in Polen, ook buitenlanders

WARSCHAU (ANP/DPA) - Sinds de Russische invasie in Oekraïne zijn in buurland Polen al ruim 700.000 vluchtelingen aangekomen. Het zijn niet alleen Oekraïners die aan het geweld willen ontkomen. Volgens de Poolse autoriteiten gaat het om burgers uit ongeveer 170 landen.

Een deel van de niet-Oekraïense vluchtelingen is al uit Polen naar huis vertrokken. Onder hen was bijvoorbeeld een grote groep Indiase studenten. De Indiase regering stuurde een coördinator die de reis organiseerde.

"We laten iedereen toe die het nodig heeft", zei de Poolse president Andrzej Duda tijdens een bezoek aan een Pools-Oekraïense grensovergang. Hij sluit niet uit dat Polen binnenkort andere landen om hulp zal vragen door het groeiende aantal vluchtelingen. De Canadese premier Justin Trudeau heeft hem al beloofd dat zijn land vluchtelingen gaat opnemen.

Meer uit Buitenland

Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

12 minuten geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky zijn in Davos in gesprek gegaan over het einde van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Oekraïense presidentiële kantoor.

14 minuten geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

1 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

1 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

1 uur geleden
Poetin bereid Trumps vredesraad geld te geven met tegoeden in VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.

2 uur geleden
Trump presenteert zijn Raad voor Vrede in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.

2 uur geleden