Ruim 700 arrestaties in vijfde nacht met protesten in Frankrijk
MARSEILLE (ANP/RTR/AFP) - In Frankrijk zijn zaterdagavond en in de nacht van zaterdag op zondag 719 mensen opgepakt. Binnenlandminister Gerald Darmanin liet op Twitter weten dat de nacht rustiger was verlopen dan die ervoor, "dankzij resoluut optreden van de politie".
Darmanin had net als in de nacht van vrijdag op zaterdag, toen ruim 1300 arrestaties plaatsvonden, 45.000 politiemensen ingezet. In veel grote steden braken net als in eerdere nachten rellen uit. In de meeste plaatsen werd het volgens Franse media in de loop van de nacht rustiger.
Van de ruim zevenhonderd arrestaties vonden er 194 plaats in Parijs en omstreken. Zaterdagavond had een grote groep betogers zich verzameld in de winkelstraat Champs-Élysées, waar veel winkeliers uit voorzorg hun vitrines hadden dichtgetimmerd. Tientallen demonstranten werden gearresteerd, ook werden er wapens in beslag genomen.
Confrontaties
In Marseille, de tweede grootste stad van Frankrijk, was de sfeer zaterdagavond volgens de politie "geagiteerd". Agenten gebruikten traangas tijdens een confrontatie met een groep betogers in de hoofdstraat. Rond middernacht lieten autoriteiten weten dat het rustiger werd in de Zuid-Franse stad. De Franse nieuwszender BFMTV meldt dat in Marseille 65 arrestaties plaatsvonden.
In Nice vond een confrontatie plaats tussen de politie en demonstranten die een groot vuur hadden aangestoken. De burgemeester van Nice bevestigde zaterdagavond laat dat er in het centrum van de stad was geplunderd door "een bende jongeren". Zij zouden aan de hand van videobeelden zijn opgepakt.
Nahel
Volgens Darmanin zijn er sinds de start van de onrust dinsdag meer dan 200 politieagenten gewond geraakt. In de nacht van zaterdag op zondag waren dat er 45. Tijdens de rellen zijn volgens hem 2000 voertuigen in vlammen opgegaan. Minister van Financiën Bruno Le Maire stelde dat meer dan 700 zaken als supermarkten, restaurants en bankvestigingen zijn "overvallen, geplunderd en soms afgebrand".
Zaterdag werd de 17-jarige Nahel begraven in het Franse Nanterre. De dood van de jongen is de aanleiding voor de onrust in Frankrijk. Nahel, van Algerijnse afkomst, werd dinsdag tijdens een verkeerscontrole door een agent doodgeschoten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
13 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
17 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
1 dag geleden