Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 700 aanhoudingen bij XR-demonstratie Den Haag

Ruim 700 aanhoudingen bij XR-demonstratie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag in Den Haag meer dan zevenhonderd activisten van Extinction Rebellion (XR) aangehouden. Ze blokkeerden urenlang de Utrechtsebaan, het Haagse deel van de A12, en voerden ook op andere verkeersknooppunten in Den Haag actie.

De meeste aangehouden demonstranten werden met stadsbussen afgezet buiten de stad, bij het ADO-stadion. Twaalf mensen zijn aangehouden voor strafbare feiten, zoals opruiing en mishandeling. Zij worden gehoord op het politiebureau.

XR voerde zaterdag op verschillende plekken rond het Malieveld en de A12 in Den Haag actie uit protest tegen de zogeheten fossiele subsidies. Zo blokkeerden activisten de Koningskade bij het Malieveld. Enkele meters verderop, op de kruising met de Zuid-Hollandlaan, hadden demonstranten fietsen op het wegdek gelegd. Verder blokkeerden demonstranten de oprit naar de A12, op de hoek van de Zuid-Hollandlaan en de Utrechtsebaan.

Waterkanonnen ingezet

De politie vorderde de actievoerders meermaals om te vertrekken. Toen ze dat niet deden, werden waterkanonnen ingezet. Dat gebeurde eerst op de Koningskade en later ook op de A12. Volgens de politie zijn de blokkades in opdracht van de burgemeester beëindigd. Door de acties moesten de routes voor ambulances worden aangepast, waardoor die langere aanrijtijden hadden.

Voorzitter Nine Kooiman van de Nederlandse Politiebond heeft geen goed woord over voor de actie van XR. "Heb je de waanzin van de jaarwisseling net achter de kiezen en dan dit. 700 aanhoudingen en 12 wegens opruiing en mishandeling. Terwijl Malieveld aangewezen locatie was. Ik mis de loyaliteit naar alle hulpverleners en de creativiteit om op andere manieren je punt maken. Bizar", meldt Kooiman op X.

Meer uit Binnenland

Een derde van de kandidaten gemeenteraadsverkiezingen is vrouw

DEN HAAG (ANP) - Een derde van de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen is vrouw. Dit komt overeen met hoe de raden momenteel zijn samengesteld. Dat meldt stichting Stem op een Vrouw, die de kandidatenlijsten van alle gemeenten analyseerde. Het aandeel op de lijst is iets hoger dan bij de verkiezingen vier jaar geleden, toen nog 27 procent van de kandidaten een vrouw was.

7 minuten geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

4 uur geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

10 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

16 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

16 uur geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

16 uur geleden
Familie Lisa: 'heel pijnlijk' dat 1700 agenten in dossier keken

DEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.

16 uur geleden