Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 700 aanhoudingen bij XR-demonstratie Den Haag

Ruim 700 aanhoudingen bij XR-demonstratie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag in Den Haag meer dan zevenhonderd activisten van Extinction Rebellion (XR) aangehouden. Ze blokkeerden urenlang de Utrechtsebaan, het Haagse deel van de A12, en voerden ook op andere verkeersknooppunten in Den Haag actie.

De meeste aangehouden demonstranten werden met stadsbussen afgezet buiten de stad, bij het ADO-stadion. Twaalf mensen zijn aangehouden voor strafbare feiten, zoals opruiing en mishandeling. Zij worden gehoord op het politiebureau.

XR voerde zaterdag op verschillende plekken rond het Malieveld en de A12 in Den Haag actie uit protest tegen de zogeheten fossiele subsidies. Zo blokkeerden activisten de Koningskade bij het Malieveld. Enkele meters verderop, op de kruising met de Zuid-Hollandlaan, hadden demonstranten fietsen op het wegdek gelegd. Verder blokkeerden demonstranten de oprit naar de A12, op de hoek van de Zuid-Hollandlaan en de Utrechtsebaan.

Waterkanonnen ingezet

De politie vorderde de actievoerders meermaals om te vertrekken. Toen ze dat niet deden, werden waterkanonnen ingezet. Dat gebeurde eerst op de Koningskade en later ook op de A12. Volgens de politie zijn de blokkades in opdracht van de burgemeester beƫindigd. Door de acties moesten de routes voor ambulances worden aangepast, waardoor die langere aanrijtijden hadden.

Voorzitter Nine Kooiman van de Nederlandse Politiebond heeft geen goed woord over voor de actie van XR. "Heb je de waanzin van de jaarwisseling net achter de kiezen en dan dit. 700 aanhoudingen en 12 wegens opruiing en mishandeling. Terwijl Malieveld aangewezen locatie was. Ik mis de loyaliteit naar alle hulpverleners en de creativiteit om op andere manieren je punt maken. Bizar", meldt Kooiman op X.

Meer uit Binnenland

Pepperspray oorzaak van ontruiming flat topsporters Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De oorzaak van de ontruiming van een flatgebouw aan de Heremaweg in Heerenveen was pepperspray. Dat meldt de veiligheidsregio. Eerder op de avond werden zeven bewoners van het gebouw onwel, waarna de zevende en achtste verdieping ontruimd werden. De flat telt in totaal tien verdiepingen.

28 minuten geleden
Ook vogelgriep aangetroffen in Swifterbant

SWIFTERBANT (ANP) - Op een leghennenbedrijf in Swifterbant in de gemeente Dronten (Flevoland) is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 47.000 dieren op de locatie worden door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) geruimd, meldt het ministerie van Landbouw.

30 minuten geleden
Vogelgriep vastgesteld in Bennekoms pluimveebedrijf

DEN HAAG (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Gelderse dorp Bennekom is vogelgriep vastgesteld, meldt het ministerie van Landbouw. De 20.000 dieren in dit zogeheten vermeerderingsbedrijf worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Voor de 87 pluimveebedrijven binnen een straal van 10 kilometer van die locatie geldt een vervoersverbod.

2 uur geleden
Nog vier tieners veroordeeld voor rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - Voor de rellen in Scheveningen eerder dit jaar zijn opnieuw vier mensen veroordeeld. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Zoetermeer, een 15-jarige jongen uit Den Haag, een 15-jarige jongen uit Rotterdam en een 14-jarig meisje uit Den Haag. Ze krijgen van de rechter taakstraffen tot 50 uur.

4 uur geleden
Zuid-Holland omarmt miljoenen voor nieuw dorp en komst Eli Lilly

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland "kan echt flink aan de slag" met de honderden miljoenen die het Rijk geeft voor de aanleg van onder meer wegen, fietspaden en tramlijnen, om zo nieuwe woningen mogelijk te maken. Zo gaat er ruim 200 miljoen euro naar de ontwikkeling van Cortelande, een nieuw dorp met 8000 huizen in de polder van de gemeente Zuidplas. Ook trekt het Rijk 14 miljoen uit voor een project in de gemeente Katwijk. Daar moet een pillenfabriek komen van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly, met daaromheen woningen.

5 uur geleden
Uithoorn eist dat Schiphol zich aan geluidsregels houdt

UITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn is de geluidsoverlast van luchthaven Schiphol zat en heeft een officieel handhavingsverzoek ingediend bij de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en de minister van Infrastructuur en Waterstaat. Dat meldt de gemeente. Er zijn in de gemeente "grote zorgen over de verslechterde leefbaarheid in Uithoorn".

6 uur geleden
Pietje Paniek keert na tien jaar terug in Sinterklaasjournaal

HILVERSUM (ANP) - Het personage Pietje Paniek is maandagavond na tien jaar teruggekeerd in het Sinterklaasjournaal. In de eerste aflevering is te zien hoe Sinterklaas het contact met de stoomboot verliest als Pietje Paniek de leiding krijgt over de cadeautjes die op Texel in de schoenen moeten worden gestopt.

6 uur geleden