Ruim 70 procent van kiezers in gemeente Groningen heeft gestemd
GRONINGEN (ANP) - In de gemeente Groningen had om 19.00 uur 70,4 procent van de kiesgerechtigden zijn stem uitgebracht, meldt de gemeente. Dat is iets minder dan bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen voor corona, in 2017, toen op datzelfde tijdstip 74 procent van de kiesgerechtigde Groningers zijn gang naar de stembus had gemaakt.
Ook andere gemeenten meldden om 19.00 uur hun tussentijdse opkomstpercentage. In de Zeeuwse gemeente Hulst had tot dan toe 66,7 procent van de kiesgerechtigden zijn stem uitgebracht. Dat is iets meer dan in 2017, toen het opkomstpercentage in Hulst om 19.00 uur bijna 66 procent was. In het Friese Opsterland had tot 19.00 uur bijna 70 procent van de kiesgerechtigden gestemd.
De gemeenten Heerlen en Meierijstad delen de opkomstpercentages tot 18.00 uur. In Heerlen in Limburg had tot die tijd 52 procent van de kiesgerechtigde inwoners gestemd, in het Brabantse Meierijstad was dat bijna 60 procent.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
4 uur geleden