Ruim 70 procent van kiezers in gemeente Groningen heeft gestemd
GRONINGEN (ANP) - In de gemeente Groningen had om 19.00 uur 70,4 procent van de kiesgerechtigden zijn stem uitgebracht, meldt de gemeente. Dat is iets minder dan bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen voor corona, in 2017, toen op datzelfde tijdstip 74 procent van de kiesgerechtigde Groningers zijn gang naar de stembus had gemaakt.
Ook andere gemeenten meldden om 19.00 uur hun tussentijdse opkomstpercentage. In de Zeeuwse gemeente Hulst had tot dan toe 66,7 procent van de kiesgerechtigden zijn stem uitgebracht. Dat is iets meer dan in 2017, toen het opkomstpercentage in Hulst om 19.00 uur bijna 66 procent was. In het Friese Opsterland had tot 19.00 uur bijna 70 procent van de kiesgerechtigden gestemd.
De gemeenten Heerlen en Meierijstad delen de opkomstpercentages tot 18.00 uur. In Heerlen in Limburg had tot die tijd 52 procent van de kiesgerechtigde inwoners gestemd, in het Brabantse Meierijstad was dat bijna 60 procent.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
24 minuten geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliƫnt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.
3 uur geleden