Ruim 685.000 mensen bezochten Floriade, stuk minder dan verwacht
ALMERE (ANP) - In totaal hebben 685.189 mensen een bezoek gebracht aan de wereldtuinbouwtentoonstelling Floriade in Almere. Dat werd zondagavond bekendgemaakt tijdens een afsluitingsceremonie. De expo heeft daarmee veel minder bezoekers getrokken dan de 2 miljoen waarmee voor de start rekening werd gehouden.
In een toespraak zei burgemeester Ank Bijleveld zondagavond dat de Floriade Almere te veel geld kost en dat de rijksoverheid een groter deel van de kosten voor haar rekening moet nemen. "Als dat niet gebeurt, zou dit de laatste Floriade kunnen zijn." Toch is Bijleveld trots op haar stad. "Samen is het ons gelukt. Opgeven was geen optie en daar kunnen we trots op zijn."
Het was al langere tijd duidelijk dat de tentoonstelling geplaagd werd door lage bezoekersaantallen. Dat kwam onder meer door de coronapandemie en een te hoge entreeprijs, zo bleek eerder uit onderzoek. Het totaalaantal verwachte bezoekers werd teruggeschroefd van 2 miljoen naar 1,2 miljoen en later naar 680.000. Eerder deze week lieten Floriade en de gemeente Almere weten dat de laatste prognose uitging van 650.000 tot 680.000 bezoekers.
Verlies
In juni stapten de zes wethouders van Almere op vanwege het tegenvallende bezoekcijfer, dat voor voor tientallen miljoenen euro's verlies zorgde. De gemeente verwacht nog meer verzoeken om extra geld van Floriade BV, zo bleek deze week. Directeur Hans Bakker zei eerder dat over een mogelijke volgende editie heel goed moet worden nagedacht.
De laatste maanden werden kortingsacties, een aangepaste programmering van concerten en een reclamecampagne met onder meer commercials op radio en tv ingezet om mensen te trekken.
Waardering
Volgens de organisatie spreken bezoekers "grote waardering uit voor het park". "Dat blijkt uit de vele reviews van bezoekers bij hun vertrek. Zij geven Floriade een 8." Er kwamen ook veel internationale bezoekers op de Floriade af, vooral uit Duitsland en de Verenigde Staten, aldus de organisatie.
De tentoonstelling, die als thema 'Growing Green Cities' had, wordt eens in de tien jaar gehouden en werd op 14 april geopend. Zondag was de laatste dag van de tentoonstelling, die allerlei ideeën voor duurzame steden belichtte. Een deel van het terrein wordt nu omgebouwd tot een groene woonwijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
5 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
14 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
19 uur geleden