Ruim 685.000 mensen bezochten Floriade, stuk minder dan verwacht
ALMERE (ANP) - In totaal hebben 685.189 mensen een bezoek gebracht aan de wereldtuinbouwtentoonstelling Floriade in Almere. Dat werd zondagavond bekendgemaakt tijdens een afsluitingsceremonie. De expo heeft daarmee veel minder bezoekers getrokken dan de 2 miljoen waarmee voor de start rekening werd gehouden.
In een toespraak zei burgemeester Ank Bijleveld zondagavond dat de Floriade Almere te veel geld kost en dat de rijksoverheid een groter deel van de kosten voor haar rekening moet nemen. "Als dat niet gebeurt, zou dit de laatste Floriade kunnen zijn." Toch is Bijleveld trots op haar stad. "Samen is het ons gelukt. Opgeven was geen optie en daar kunnen we trots op zijn."
Het was al langere tijd duidelijk dat de tentoonstelling geplaagd werd door lage bezoekersaantallen. Dat kwam onder meer door de coronapandemie en een te hoge entreeprijs, zo bleek eerder uit onderzoek. Het totaalaantal verwachte bezoekers werd teruggeschroefd van 2 miljoen naar 1,2 miljoen en later naar 680.000. Eerder deze week lieten Floriade en de gemeente Almere weten dat de laatste prognose uitging van 650.000 tot 680.000 bezoekers.
Verlies
In juni stapten de zes wethouders van Almere op vanwege het tegenvallende bezoekcijfer, dat voor voor tientallen miljoenen euro's verlies zorgde. De gemeente verwacht nog meer verzoeken om extra geld van Floriade BV, zo bleek deze week. Directeur Hans Bakker zei eerder dat over een mogelijke volgende editie heel goed moet worden nagedacht.
De laatste maanden werden kortingsacties, een aangepaste programmering van concerten en een reclamecampagne met onder meer commercials op radio en tv ingezet om mensen te trekken.
Waardering
Volgens de organisatie spreken bezoekers "grote waardering uit voor het park". "Dat blijkt uit de vele reviews van bezoekers bij hun vertrek. Zij geven Floriade een 8." Er kwamen ook veel internationale bezoekers op de Floriade af, vooral uit Duitsland en de Verenigde Staten, aldus de organisatie.
De tentoonstelling, die als thema 'Growing Green Cities' had, wordt eens in de tien jaar gehouden en werd op 14 april geopend. Zondag was de laatste dag van de tentoonstelling, die allerlei ideeën voor duurzame steden belichtte. Een deel van het terrein wordt nu omgebouwd tot een groene woonwijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
2 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
3 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.
7 uur geleden