Ruim 685.000 mensen bezochten Floriade, stuk minder dan verwacht
ALMERE (ANP) - In totaal hebben 685.189 mensen een bezoek gebracht aan de wereldtuinbouwtentoonstelling Floriade in Almere. Dat werd zondagavond bekendgemaakt tijdens een afsluitingsceremonie. De expo heeft daarmee veel minder bezoekers getrokken dan de 2 miljoen waarmee voor de start rekening werd gehouden.
In een toespraak zei burgemeester Ank Bijleveld zondagavond dat de Floriade Almere te veel geld kost en dat de rijksoverheid een groter deel van de kosten voor haar rekening moet nemen. "Als dat niet gebeurt, zou dit de laatste Floriade kunnen zijn." Toch is Bijleveld trots op haar stad. "Samen is het ons gelukt. Opgeven was geen optie en daar kunnen we trots op zijn."
Het was al langere tijd duidelijk dat de tentoonstelling geplaagd werd door lage bezoekersaantallen. Dat kwam onder meer door de coronapandemie en een te hoge entreeprijs, zo bleek eerder uit onderzoek. Het totaalaantal verwachte bezoekers werd teruggeschroefd van 2 miljoen naar 1,2 miljoen en later naar 680.000. Eerder deze week lieten Floriade en de gemeente Almere weten dat de laatste prognose uitging van 650.000 tot 680.000 bezoekers.
Verlies
In juni stapten de zes wethouders van Almere op vanwege het tegenvallende bezoekcijfer, dat voor voor tientallen miljoenen euro's verlies zorgde. De gemeente verwacht nog meer verzoeken om extra geld van Floriade BV, zo bleek deze week. Directeur Hans Bakker zei eerder dat over een mogelijke volgende editie heel goed moet worden nagedacht.
De laatste maanden werden kortingsacties, een aangepaste programmering van concerten en een reclamecampagne met onder meer commercials op radio en tv ingezet om mensen te trekken.
Waardering
Volgens de organisatie spreken bezoekers "grote waardering uit voor het park". "Dat blijkt uit de vele reviews van bezoekers bij hun vertrek. Zij geven Floriade een 8." Er kwamen ook veel internationale bezoekers op de Floriade af, vooral uit Duitsland en de Verenigde Staten, aldus de organisatie.
De tentoonstelling, die als thema 'Growing Green Cities' had, wordt eens in de tien jaar gehouden en werd op 14 april geopend. Zondag was de laatste dag van de tentoonstelling, die allerlei ideeën voor duurzame steden belichtte. Een deel van het terrein wordt nu omgebouwd tot een groene woonwijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag heeft een 60-jarige praktijkondersteuner van een Haagse huisarts vrijgesproken van het plegen van ontuchtige handelingen bij twee patiënten. De rechtbank oordeelt dat er niet voldoende wettig en overtuigend bewijs is.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Govinda B. De 34-jarige man uit Delft zou vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024 vijf vrouwen met wie hij een relatie had, hebben bedreigd en mishandeld. Hij zou seksvideo's met ze hebben gemaakt en die hebben verspreid. Een aantal keren zouden de vrouwen daarbij buiten bewustzijn zijn geweest. Een van hen zou hij hebben verkracht onder dreiging van een mes.
55 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Voor verkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland wordt in de eerste vier maanden van volgend jaar een toerbeurtsysteem ingevoerd. De oostbuis van de Westerscheldetunnel is dan gesloten voor reparatie en de westbuis blijft open. Het ene uur kan het verkeer van noord naar zuid rijden en het andere uur van zuid naar noord.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een speciale campagne moet toeristen in Amsterdam verleiden een museum te bezoeken. De hele maand maart zijn er posters en banners op sociale media te zien van kunstwerken uit tien musea in de hoofdstad, met de tekst 'Catch me at the museum'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.
2 uur geledenHALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).
2 uur geledenARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.
3 uur geleden