Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 67 miljoen televisiekijkers voor debat Harris en Trump

Ruim 67 miljoen televisiekijkers voor debat Harris en Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het debat dinsdagavond tussen de Amerikaanse presidentskandidaten Kamala Harris en Donald Trump trok 67,1 miljoen Amerikaanse televisiekijkers, fors meer dan de 51,3 miljoen kijkers van het debat tussen Trump en Joe Biden. Dat zegt marktonderzoeksbureau Nielsen.

Het werkelijke aantal Amerikanen dat naar de confrontatie tussen Trump en Harris keek is hoger, omdat mensen die het debat online volgden niet in de cijfers zijn meegenomen.

Veel streamingdiensten, waaronder gratis opties van de grote televisienetwerken, hadden dinsdagavond ook een groot aantal kijkers. De streamingdienst van NBC News trok zijn grootste publiek ooit, 89 procent meer dan het vorige record op de laatste avond van de Democratische partijconventie in augustus. ABC, dat net debat organiseerde, meldde dat 7,4 miljoen mensen het debat online hadden gevolgd, wat het totale streamingpubliek op 26,4 miljoen brengt.

De meeste waarnemers hebben Harris aangewezen als winnaar van het debat en vinden dat Trump overkwam als defensief, onvoorbereid en geobsedeerd door het verleden en persoonlijke grieven. Trump heeft dan weer laten weten dat hij niet geneigd is om een tweede debat te houden, naar eigen zeggen omdat hij ruimschoots gewonnen heeft.

Meer uit Buitenland

Bangladesh na verdrijving leider weer naar de stembus

DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.

34 minuten geleden
Rutte sust zorgen Oost-Europeanen dat blik NAVO noordwaarts gaat

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."

36 minuten geleden
Noodweer legt openbare leven Spaanse regio Catalonië lam

BARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.

44 minuten geleden
VK levert half miljard euro voor luchtverdediging voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.

58 minuten geleden
Oekraïne meldt grote aanval, stroomuitval in Kyiv en Odesa

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.

1 uur geleden
Zweden schaft extra wapens aan voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.

1 uur geleden
Nederlandse verkenningsdrone-missie halfjaar langer in Roemenië

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.

2 uur geleden