Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 67 miljoen televisiekijkers voor debat Harris en Trump

Ruim 67 miljoen televisiekijkers voor debat Harris en Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het debat dinsdagavond tussen de Amerikaanse presidentskandidaten Kamala Harris en Donald Trump trok 67,1 miljoen Amerikaanse televisiekijkers, fors meer dan de 51,3 miljoen kijkers van het debat tussen Trump en Joe Biden. Dat zegt marktonderzoeksbureau Nielsen.

Het werkelijke aantal Amerikanen dat naar de confrontatie tussen Trump en Harris keek is hoger, omdat mensen die het debat online volgden niet in de cijfers zijn meegenomen.

Veel streamingdiensten, waaronder gratis opties van de grote televisienetwerken, hadden dinsdagavond ook een groot aantal kijkers. De streamingdienst van NBC News trok zijn grootste publiek ooit, 89 procent meer dan het vorige record op de laatste avond van de Democratische partijconventie in augustus. ABC, dat net debat organiseerde, meldde dat 7,4 miljoen mensen het debat online hadden gevolgd, wat het totale streamingpubliek op 26,4 miljoen brengt.

De meeste waarnemers hebben Harris aangewezen als winnaar van het debat en vinden dat Trump overkwam als defensief, onvoorbereid en geobsedeerd door het verleden en persoonlijke grieven. Trump heeft dan weer laten weten dat hij niet geneigd is om een tweede debat te houden, naar eigen zeggen omdat hij ruimschoots gewonnen heeft.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

48 minuten geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

4 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

6 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

6 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

8 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

11 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

17 uur geleden