Ruim 67 miljoen televisiekijkers voor debat Harris en Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het debat dinsdagavond tussen de Amerikaanse presidentskandidaten Kamala Harris en Donald Trump trok 67,1 miljoen Amerikaanse televisiekijkers, fors meer dan de 51,3 miljoen kijkers van het debat tussen Trump en Joe Biden. Dat zegt marktonderzoeksbureau Nielsen.
Het werkelijke aantal Amerikanen dat naar de confrontatie tussen Trump en Harris keek is hoger, omdat mensen die het debat online volgden niet in de cijfers zijn meegenomen.
Veel streamingdiensten, waaronder gratis opties van de grote televisienetwerken, hadden dinsdagavond ook een groot aantal kijkers. De streamingdienst van NBC News trok zijn grootste publiek ooit, 89 procent meer dan het vorige record op de laatste avond van de Democratische partijconventie in augustus. ABC, dat net debat organiseerde, meldde dat 7,4 miljoen mensen het debat online hadden gevolgd, wat het totale streamingpubliek op 26,4 miljoen brengt.
De meeste waarnemers hebben Harris aangewezen als winnaar van het debat en vinden dat Trump overkwam als defensief, onvoorbereid en geobsedeerd door het verleden en persoonlijke grieven. Trump heeft dan weer laten weten dat hij niet geneigd is om een tweede debat te houden, naar eigen zeggen omdat hij ruimschoots gewonnen heeft.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
10 uur geleden