Ruim 67 miljoen televisiekijkers voor debat Harris en Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het debat dinsdagavond tussen de Amerikaanse presidentskandidaten Kamala Harris en Donald Trump trok 67,1 miljoen Amerikaanse televisiekijkers, fors meer dan de 51,3 miljoen kijkers van het debat tussen Trump en Joe Biden. Dat zegt marktonderzoeksbureau Nielsen.
Het werkelijke aantal Amerikanen dat naar de confrontatie tussen Trump en Harris keek is hoger, omdat mensen die het debat online volgden niet in de cijfers zijn meegenomen.
Veel streamingdiensten, waaronder gratis opties van de grote televisienetwerken, hadden dinsdagavond ook een groot aantal kijkers. De streamingdienst van NBC News trok zijn grootste publiek ooit, 89 procent meer dan het vorige record op de laatste avond van de Democratische partijconventie in augustus. ABC, dat net debat organiseerde, meldde dat 7,4 miljoen mensen het debat online hadden gevolgd, wat het totale streamingpubliek op 26,4 miljoen brengt.
De meeste waarnemers hebben Harris aangewezen als winnaar van het debat en vinden dat Trump overkwam als defensief, onvoorbereid en geobsedeerd door het verleden en persoonlijke grieven. Trump heeft dan weer laten weten dat hij niet geneigd is om een tweede debat te houden, naar eigen zeggen omdat hij ruimschoots gewonnen heeft.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.
23 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Russische strategische bommenwerpers hebben een "geplande" vlucht uitgevoerd boven de Noorse Zee en de Barentszzee. Daarbij werden zij op delen van de route gevolgd door "gevechtsvliegtuigen van buitenlandse landen", meldt het Russische ministerie van Defensie donderdag.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van de Amerikaanse staat Californië heeft de noodtoestand uitgeroepen in Los Angeles en omliggende counties. De beslissing is het gevolg van een uitzonderlijk zware winterstorm die het zuiden van de staat teistert. Naar verwachting zal er in een paar dagen evenveel regen vallen als normaal in meerdere maanden.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.
8 uur geleden