Ruim 6,7 miljoen mondkapjes in België in beslag genomen
BRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid heeft sinds het begin van de coronacrisis ruim 6,7 miljoen mondkapjes in beslag genomen omdat die niet aan de kwaliteitseisen voldoen, melden Belgische kranten waaronder Het Nieuwsblad. Inspectiediensten hebben 719 partijen onderzocht en in 241 gevallen, pakweg 30 procent, bleek sprake van vervalste modellen.
Het gaat zowel om chirurgische maskers als om stoffen exemplaren. De inspectie waarschuwt goed na te gaan wat er wordt aangeschaft. "Het is essentieel dat die mondmaskers, hoe je ze ook gebruikt of van waar ze ook komen, toch een adequaat beschermingsniveau bieden", zegt een woordvoerster.
Bij chirurgische maskers moet bijvoorbeeld het CE-label op de verpakking staan. Dat betekent dat producenten zich moeten aanmelden en dat hun producten gecertificeerd moeten worden binnen Europa. Maar dat label wordt vaak vervalst.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).
4 minuten geledenKABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
1 uur geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.
3 uur geleden