Ruim 660.000 mensen gevlucht uit Oekraïne
GENÈVE (ANP) - Meer dan 660.000 mensen zijn de afgelopen zes dagen Oekraïne ontvlucht en naar een buurland gereisd, aldus de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties. Volgens de VN zijn er berichten van mensen die tot 60 uur moesten wachten voordat ze Polen binnenkwamen en stonden er wachtrijen aan de Roemeense grens tot 20 kilometer lang. De meeste vluchtelingen zijn vrouwen en kinderen.
Er zijn ook veel Oekraïners die in eigen land op zoek zijn naar een veilig heenkomen. "We hebben nog steeds geen betrouwbare cijfers over het exacte aantal ontheemden in Oekraïne, maar we schatten dat het ongeveer een miljoen mensen moeten zijn die in eigen land zijn gevlucht of die momenteel met de trein, bus of auto elders proberen te geraken", aldus een woordvoerder van het Hoog Commissariaat voor de Mensenrechten (OHCHR) van de VN.
Op meerdere plekken vinden dinsdag explosies en beschietingen plaats, waaronder in havenstad Marioepol en een militaire basis in Ochtirka, circa 300 kilometer ten oosten van hoofdstad Kiev. Sinds de Russische invasie zijn er zeker 136 burgers gedood, onder wie dertien kinderen, aldus de VN dinsdag. Daarnaast zijn vierhonderd mensen gewond geraakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
4 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
1 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
4 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
8 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
9 uur geleden