Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 650 arrestaties bij achtste klimaatblokkade A12 Den Haag

Ruim 650 arrestaties bij achtste klimaatblokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag meer dan 650 klimaatactivisten aangehouden bij de blokkade van Extinction Rebellion op de A12 in Den Haag, meldt ze. Net als na andere blokkades werden de arrestanten met bussen naar het ADO-stadion gebracht, waar ze werden vrijgelaten. Een woordvoerster van de politie zegt dat onder hen "een handjevol" minderjarigen was.

Een onbekend aantal demonstranten maakte zich volgens de politie schuldig aan vernielingen en belemmering en is naar het politiebureau gebracht voor verhoor. Volgens de woordvoerster zitten nog vier van hen vast.

De woordvoerster zegt dat als onder de aangehouden minderjarigen kinderen zitten die jonger zijn dan twaalf jaar, zeker een melding zal worden gestuurd naar Veilig Thuis, het meldpunt voor kindermishandeling. Bij oudere kinderen beoordeelt de agent die de aanhouding verrichte of zo'n melding nodig is. Dit is standaard beleid, waar niet van zal worden afgeweken, zegt de woordvoerster. Afgelopen week ontstond ophef toen duidelijk werd dat de politie dergelijke meldingen deed.

Muziekinstrumenten

De politie nam bij de achtste blokkade op rij ook muziekinstrumenten in beslag, voornamelijk trommels. Door het lawaai van de instrumenten konden agenten de communicatie via hun oortjes moeilijk verstaan, geeft de politie als verklaring. Ze zegt de demonstranten eerst te hebben gevraagd om te stoppen met het maken van lawaai. De instrumenten zijn na afloop teruggegeven.

De blokkade begon net als op eerdere dagen rond 12.00 uur, toen honderden demonstranten de A12 op liepen en het verkeer stillegden. De politie zette waterkanonnen in om de demonstranten te verwijderen.

Meer uit Binnenland

34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het bezitten van verboden middelen en het dragen van gezichtsbedekkende kleding.

18 minuten geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

1 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

1 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

3 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

4 uur geleden
Mobiele Eenheid grijpt in op Korte Voorhout in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.

5 uur geleden
Politie aanwezig in Maastricht, enkele winkels dichtgetimmerd

MAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.

6 uur geleden