Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 6100 nieuwe besmettingen in 24 uur tijd in Duitsland

Ruim 6100 nieuwe besmettingen in 24 uur tijd in Duitsland

BERLIJN (ANP/RTR) - Het dagelijkse aantal nieuwe coronabesmettingen in Duitsland is gedaald tot ruim 6100, blijkt zondag uit cijfers van het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM. Dat betekent voor de derde dag op rij een daling. Zaterdagochtend werden 8354 nieuwe besmettingen gemeld.

In totaal is het coronavirus tot dusver bij ruim 2,3 miljoen personen in Duitsland vastgesteld. In de afgelopen 24 uur zijn in de Bondsrepubliek nog eens 218 coronadoden gerapporteerd. Het officiële Duitse dodental van de pandemie komt daarmee bijna op 65.000.

Deze week maakte de Duitse regering bekend dat er in het land zeker nog tot 7 maart een lockdown van kracht blijft. Wel komen er lichte versoepelingen, besloot bondskanselier Angela Merkel met de deelstaatregeringen. Zo gaan de scholen er snel weer open.

Meer uit Buitenland

NAVO begint voorbereidingen voor militaire missie Noordpool

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.

10 minuten geleden
Celstraf voor twee Zweden na aanslag op ambassade Israël

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.

25 minuten geleden
Mensenrechtenhof veroordeelt Rusland voor gevangenschap Navalny

STRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.

1 uur geleden
Leerling steekt in Frankrijk 60-jarige lerares neer

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.

1 uur geleden
Mandelson stapt uit House of Lords om Epstein-banden

LONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.

1 uur geleden
Rutte verzekert: Russische luchtaanvallen ontgaan de VS niet

KYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.

1 uur geleden
Mandelson lekte informatie aan Epstein over financiële crisis

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse ambassadeur in de VS, Peter Mandelson, heeft gevoelige informatie doorgespeeld aan zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein. Dat blijkt uit een eerste onderzoek naar de documenten die de Amerikaanse overheid heeft vrijgegeven omtrent Epstein. Volgens de woordvoerder van de Britse premier Keir Starmer ging de informatie over de financiële crisis van 2008 en "de daaropvolgende officiële activiteiten om de economie te stabiliseren".

1 uur geleden