Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 600.000 euro opgehaald voor gedupeerden Tarwekamp

Ruim 600.000 euro opgehaald voor gedupeerden Tarwekamp

DEN HAAG (ANP) - Voor de gedupeerden van de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag is inmiddels meer dan 600.000 euro opgehaald. Er zijn meer dan 20.400 donaties gedaan, is woensdag te zien op Doneeractie.nl.

De inzamelingsactie is zaterdag opgezet en sindsdien stromen de giften binnen. De initiatiefnemers van de lokale hulpstichting Lichtpuntjes van Mariahoeve zeggen op de site dat ze zich "overdonderd" voelen door de donaties en de "hartverwarmende berichten van mensen uit het hele land". Mede-eigenaar van de stichting, Yousif Barki, vertelde eerder dat ze juridisch advies krijgen over hoe het geld straks moet worden verdeeld. Hij schoot vol bij de vraag wat hij ervan vindt dat zo veel mensen geld geven. "Dit had ik nooit verwacht. Het is echt ongelofelijk. Zo zie je hoe Nederland meeleeft."

De hulpstichting zegt nu samen met andere lokale partijen noodhulp te geven aan getroffen bewoners uit de Tarwekamp. Het gaat dan onder meer om basisproducten zoals warme kleding, voedsel, medicijnen en verzorgingsproducten, aldus Lichtpuntjes van Mariahoeve.

Meer uit Binnenland

Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

1 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

1 uur geleden
Reisadvies Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.

1 uur geleden
Ambassades waarschuwen Nederlanders in Golfstaten: blijf binnen

DOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.

1 uur geleden
Honderden hulpvragen van gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.

3 uur geleden
Invalkracht dagverblijf verdacht van onzedelijk betasten kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.

3 uur geleden
Minder gasverbruik op stations, ProRail zet verwarming vaker uit

UTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.

4 uur geleden