Ruim 600.000 euro gedoneerd voor slachtoffers aanslag Maagdenburg
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Zo'n 5600 donateurs hebben gezamenlijk ruim 600.000 euro gestort voor de slachtoffers en nabestaanden van de aanslag op de kerstmarkt in Maagdenburg, heeft de Duitse stad zaterdagavond bekendgemaakt.
Burgemeester Simone Borris toont zich verheugd over de giften. "De bereidheid onder de bevolking om te doneren is indrukwekkend en een verder teken van de grote cohesie, brede steun en het gemeenschapsgevoel die we momenteel op veel plaatsen in Maagdenburg voelen", aldus Borris.
Een automobilist reed vorige week vrijdag met hoge snelheid in op bezoekers van de kerstmarkt. Er vielen vijf doden en 235 gewonden. Een 50-jarige man, een arts uit Saudi-Arabië, is aangehouden.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
2 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
10 uur geleden