Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 6000 kinderen in VS gedood of verwond met vuurwapens in 2022

Ruim 6000 kinderen in VS gedood of verwond met vuurwapens in 2022

WASHINGTON (ANP) - Meer dan 6000 kinderen in de Verenigde Staten zijn in 2022 gewond geraakt of gedood door vuurwapengeweld. Sinds de organisatie Gun Violence Archive daarover bijna negen jaar geleden cijfers begon bij te houden, zijn niet eerder in een jaar zoveel Amerikaanse kinderen geraakt door een kogel.

Op tweede kerstdag, met nog vijf dagen in het jaar te gaan, stond de teller van Gun Violence Archive op 6021 slachtoffers jonger dan 18 jaar. Van deze kinderen overleden er 1629, 4392 raakten gewond. In 2021 ging het om 5708 gewonde en gedode kinderslachtoffers, meldt ABC News.

In 2022 werden 306 kinderen van 11 jaar of jonger gedood door kogels. Onder hen waren ook de 19 leerlingen die op 24 mei stierven tijdens een schietpartij op de Robb Elementary school in het Texaanse plaatsje Uvalde. Bij die schietpartij kwamen daarnaast twee volwassen leraren om het leven.

Ook kwamen in 2022 in de VS nog eens 1323 kinderen tussen de 12 en 17 jaar om het leven bij schietpartijen.

Een van de jongste slachtoffers die in 2022 door vuurwapengeweld werd gedood, was de pas 5 maanden oude Cecilia Thomas. Zij werd, tijdens een drive-by schietpartij op 24 juni, in Chicago in het hoofd geraakt terwijl ze in een auto zat.

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

29 minuten geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

1 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

1 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

2 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

3 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

4 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

5 uur geleden