Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 6000 kinderen in VS gedood of verwond met vuurwapens in 2022

Ruim 6000 kinderen in VS gedood of verwond met vuurwapens in 2022

WASHINGTON (ANP) - Meer dan 6000 kinderen in de Verenigde Staten zijn in 2022 gewond geraakt of gedood door vuurwapengeweld. Sinds de organisatie Gun Violence Archive daarover bijna negen jaar geleden cijfers begon bij te houden, zijn niet eerder in een jaar zoveel Amerikaanse kinderen geraakt door een kogel.

Op tweede kerstdag, met nog vijf dagen in het jaar te gaan, stond de teller van Gun Violence Archive op 6021 slachtoffers jonger dan 18 jaar. Van deze kinderen overleden er 1629, 4392 raakten gewond. In 2021 ging het om 5708 gewonde en gedode kinderslachtoffers, meldt ABC News.

In 2022 werden 306 kinderen van 11 jaar of jonger gedood door kogels. Onder hen waren ook de 19 leerlingen die op 24 mei stierven tijdens een schietpartij op de Robb Elementary school in het Texaanse plaatsje Uvalde. Bij die schietpartij kwamen daarnaast twee volwassen leraren om het leven.

Ook kwamen in 2022 in de VS nog eens 1323 kinderen tussen de 12 en 17 jaar om het leven bij schietpartijen.

Een van de jongste slachtoffers die in 2022 door vuurwapengeweld werd gedood, was de pas 5 maanden oude Cecilia Thomas. Zij werd, tijdens een drive-by schietpartij op 24 juni, in Chicago in het hoofd geraakt terwijl ze in een auto zat.

Meer uit Buitenland

Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

1 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

1 uur geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

4 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

8 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

8 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

8 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

15 uur geleden