Ruim 6000 kinderen in VS gedood of verwond met vuurwapens in 2022
WASHINGTON (ANP) - Meer dan 6000 kinderen in de Verenigde Staten zijn in 2022 gewond geraakt of gedood door vuurwapengeweld. Sinds de organisatie Gun Violence Archive daarover bijna negen jaar geleden cijfers begon bij te houden, zijn niet eerder in een jaar zoveel Amerikaanse kinderen geraakt door een kogel.
Op tweede kerstdag, met nog vijf dagen in het jaar te gaan, stond de teller van Gun Violence Archive op 6021 slachtoffers jonger dan 18 jaar. Van deze kinderen overleden er 1629, 4392 raakten gewond. In 2021 ging het om 5708 gewonde en gedode kinderslachtoffers, meldt ABC News.
In 2022 werden 306 kinderen van 11 jaar of jonger gedood door kogels. Onder hen waren ook de 19 leerlingen die op 24 mei stierven tijdens een schietpartij op de Robb Elementary school in het Texaanse plaatsje Uvalde. Bij die schietpartij kwamen daarnaast twee volwassen leraren om het leven.
Ook kwamen in 2022 in de VS nog eens 1323 kinderen tussen de 12 en 17 jaar om het leven bij schietpartijen.
Een van de jongste slachtoffers die in 2022 door vuurwapengeweld werd gedood, was de pas 5 maanden oude Cecilia Thomas. Zij werd, tijdens een drive-by schietpartij op 24 juni, in Chicago in het hoofd geraakt terwijl ze in een auto zat.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
1 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
3 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
6 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
10 uur geleden