Ruim 6000 kinderen in VS gedood of verwond met vuurwapens in 2022
WASHINGTON (ANP) - Meer dan 6000 kinderen in de Verenigde Staten zijn in 2022 gewond geraakt of gedood door vuurwapengeweld. Sinds de organisatie Gun Violence Archive daarover bijna negen jaar geleden cijfers begon bij te houden, zijn niet eerder in een jaar zoveel Amerikaanse kinderen geraakt door een kogel.
Op tweede kerstdag, met nog vijf dagen in het jaar te gaan, stond de teller van Gun Violence Archive op 6021 slachtoffers jonger dan 18 jaar. Van deze kinderen overleden er 1629, 4392 raakten gewond. In 2021 ging het om 5708 gewonde en gedode kinderslachtoffers, meldt ABC News.
In 2022 werden 306 kinderen van 11 jaar of jonger gedood door kogels. Onder hen waren ook de 19 leerlingen die op 24 mei stierven tijdens een schietpartij op de Robb Elementary school in het Texaanse plaatsje Uvalde. Bij die schietpartij kwamen daarnaast twee volwassen leraren om het leven.
Ook kwamen in 2022 in de VS nog eens 1323 kinderen tussen de 12 en 17 jaar om het leven bij schietpartijen.
Een van de jongste slachtoffers die in 2022 door vuurwapengeweld werd gedood, was de pas 5 maanden oude Cecilia Thomas. Zij werd, tijdens een drive-by schietpartij op 24 juni, in Chicago in het hoofd geraakt terwijl ze in een auto zat.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
4 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
5 uur geleden