Ruim 600 miljoen euro uitgekeerd na schadeclaims Groningen
GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft vorig jaar 606 miljoen euro schadevergoeding toegekend voor fysieke schade, waardedaling van woningen en immateriële schade. Tot en met 31 december 2021 is in totaal 1,25 miljard euro toegekend door het IMG, dat dinsdag zijn jaarverslag publiceerde.
Het IMG startte op 19 maart 2018. Tot oudjaarsdag 2021 kwamen er in totaal 242.000 schademeldingen voor de genoemde drie schadesoorten binnen. Er werden 208.000 meldingen afgehandeld, waarvan 108.000 voor fysieke schade (zoals scheuren in muren) en 100.000 voor waardedaling. De regeling voor immateriële schade is eind vorig jaar gefaseerd opgestart en kent daarom nog relatief kleinere aantallen meldingen.
Eind vorig jaar stonden er nog ruim 32.000 schademeldingen open, maar dat is inmiddels teruggelopen naar minder dan 25.000. Dat komt door het invoeren van de vaste vergoeding. Wie daarvoor kiest en er ook voor in aanmerking komt, heeft gemiddeld binnen drie weken een besluit gekregen. Voor de afhandeling van de schade werd in 2021 voor 259 miljoen euro aan kosten gemaakt. Het grootste deel van die kosten, 230 miljoen euro, is voor de afhandeling van fysieke schade.
Het IMG verzorgt nu vier jaar de afhandeling van de mijnbouwschade door gaswinning in het Groningenveld en de gasopslag Norg. Er is in die tijd meer fysieke schade vergoed (772 miljoen euro) dan de NAM in de periode 2012 tot 2018 deed (404 miljoen euro). Gemiddeld vergoedt het IMG 8825 euro per schademelding, de NAM vergoedde 6220 euro per schademelding.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
3 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
6 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
12 uur geleden