Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 5,7 miljoen kijkers zien persconferentie 'nieuwe stijl'

Ruim 5,7 miljoen kijkers zien persconferentie 'nieuwe stijl'

HILVERSUM (ANP) - De eerste coronapersconferentie van het nieuwe kabinet heeft vrijdag gemiddeld ruim 5,7 miljoen kijkers getrokken. Dat zijn er minder dan de laatste extra ingelaste persconferentie van 18 december. Deze was op een zaterdagavond en trok toen bijna 6,9 miljoen kijkers. De laatste reguliere persconferentie een week eerder was goed voor 5,2 miljoen kijkers.

Vrijdag keken met zo'n 3,4 miljoen de meeste mensen weer via NPO 1, meldt Stichting KijkOnderzoek. RTL 4 trok ruim 1,8 miljoen kijkers en via SBS6 keken 485.000 mensen.

De persconferentie zag er voor de vaste kijker dit keer anders uit. Minister Ernst Kuipers maakte zijn debuut en ondersteunde zijn verhaal met graphics. Daardoor moesten de gebarentolken wijken. Deze stonden nu niet langer tussen de twee sprekers in maar in een aparte ruimte.

Op primetime waren de meeste kijkers voor De Slimste Mens. Naar de quiz op NPO 2 keken bijna 1,8 miljoen mensen. Flikken Maastricht (1,7 miljoen op NPO 1) en The Voice of Holland (1,6 miljoen op RTL 4) volgen op korte afstand. SBS6 wist met De Alleskunner 672.000 mensen te bereiken.

Meer uit Binnenland

Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

14 minuten geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

1 uur geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

1 uur geleden
Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.

1 uur geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

1 uur geleden
Verdachte bedreiging joodse school Amsterdam langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.

1 uur geleden
Platform ziet opmars christelijk nationalisme bij extreemrechts

AMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).

2 uur geleden