Ruim 56 miljoen extra coronasteun voor cultuursector
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 56,5 miljoen euro uit voor coronasteun aan de cultuursector, laat staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) maandag weten. Het geld is beschikbaar voor de periode van 1 februari tot en met 8 maart en komt bovenop de eerdere 195 miljoen euro steun.
Er komt 40 miljoen extra bij voor de zogeheten "suppletieregeling", waarmee tot 85 procent van de tickets voor voorstellingen opgekocht kunnen worden. Die kunnen dan ook doorgaan als er niet genoeg publiek is. De overige 16,5 miljoen euro gaat naar instellingen in de basisinfrastructuur. Dit zijn theatergezelschappen, musea of orkesten die subsidie krijgen.
Ondanks de recente versoepelingen van de coronamaatregelen, gelden er nog steeds beperkingen in de cultuursector. Zo moet men binnen 1,5 meter afstand houden en mag in zalen maximaal een derde van alle stoelen bezet zijn. Ook moeten alle instellingen hun deuren sluiten om 22.00 uur.
Pakket
Uslu vindt het "hard nodig" dat de vele zzp'ers die in de sector werken ondersteund worden, "om hun kennis en kunde voor de sector te behouden". Vorige week zei ze "hard" te werken aan perspectief voor de cultuursector, maar dat de maatregelen die nu gelden nog niet afgeschaft kunnen worden.
Het totale pakket van 251,6 miljoen euro loopt tot en met 8 maart. Hiervan gaat onder meer 111,5 miljoen euro naar de suppletieregeling, 76,5 miljoen euro naar de basisinfrastructuur en 30 miljoen naar directe steun aan makers. Op 15 februari is het volgende weegmoment van het kabinet. Dan wordt besloten of bepaalde maatregelen worden verlengd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
45 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
20 uur geleden